W jakich branżach na co dzień wykorzystuje się siatkę cięto-ciągnioną?

Siatka cięto-ciągniona powstaje poprzez nacięcie i rozciągnięcie metalowych arkuszy. Efektem takich działań jest jednolity, wytrzymały produkt o wyjątkowych właściwościach i szerokim zastosowaniu. Nowoczesne siatki najczęściej wykorzystywane są w budownictwie i przemyśle.

Zastosowanie siatek w budownictwie

Do wytwarzania siatek cięto-ciągnionych wykorzystuje się odwijaki, siatkarki, walce i prostowarki. Informacje na temat przykładowej linii produkcyjnej dostępne są na stronie http://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/. Za pomocą takiego sprzętu możliwe jest tworzenie siatek wykorzystywanych do tworzenia elewacji, sufitów, fasad, a także ogrodzeń. Naciętych i rozciągniętych metalowych arkuszy używa się również do budowy osłon przeciwsłonecznych.

Przemysłowe zastosowanie siatek

Siatki cięto-ciągnione znajdują także zastosowanie w przemyśle. Ich antypoślizgowe właściwości sprawiają, że używa się ich do tworzenia ścieżek komunikacyjnych, kładek, stopni, ramp oraz platform w magazynach i halach produkcyjnych. Korzystanie z tego rodzaju rozwiązań minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się i zwiększa poziom bezpieczeństwa pracowników. W związku z tym, że siatka cięto-ciągniona redukuje hałas, używa się jej do tworzenia różnego rodzaju przesłon akustycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + cztery =