Jak zająć dziecku czas w podróży?

Podróż z małym dzieckiem samochodem lub innym środkiem transportu to dla rodziców nie lada wyzwanie. Do takiej wyprawy muszą się bowiem odpowiednio przygotować, przede wszystkim pod kątem zapewnienia swojej pociesze urozmaiconych rozrywek. W przeciwnym razie wspólna podróż może się okazać koszmarem, zważywszy na to, że dzieci bardzo szybko się nudzą i okazują to w przeróżny, często nieprzyjemny sposób. Co zatem robić, aby owe nieprzyjemności nie zepsuły nam wspomnień z wymarzonego wyjazdu?

Wiele ciekawych sposobów – jeden cel

Nie wszystkie dzieci identycznie znoszą podróż – niektóre przez większość czasu po prostu śpią, a inne wręcz przeciwnie, są pobudzone i wymagają zapewnienia im dużej dawki rozrywki. W związku z tym zawsze warto ze sobą zabrać różne zabawki i pomoce ułatwiające przetrwanie tego trudnego czasu.

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być smartfon lub tablet, na których to urządzeniach dziecko może obejrzeć bajkę lub pograć w ciekawą grę. Niekiedy jednak to nie wystarcza i trzeba wówczas zastosować inne sposoby.

Można do nich zaliczyć:

  • wspólne śpiewanie piosenek, które wszyscy doskonale znają
  • książki dla dzieci po angielsku – czytanie tego rodzaju pozycji to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla starszych dzieciaków, które już mówią, ponieważ pozwoli im nie tylko miło spędzić czas, ale też będzie pomagało rozwijać różne istotne umiejętności i kompetencje; warto zdecydować się zwłaszcza na wartościowe książeczki wydawnictwa Nosy Crow dostępne m.in. na https://bookids.pl/pl/c/Nosy-Crow/122

  • naśladowanie odgłosów zwierząt

  • zgadywanie marek pojazdów poruszających się po drodze

  • rymowanki i różnego rodzaju wyliczanki – przed wyprawą warto sporządzić ich listę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + osiem =