Czym jest siatka zbrojeniowa? Poznaj najważniejsze cechy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siatka zbrojeniowa to materiał, który służy do zbrojenia konstrukcji betonowych. Najczęściej spotykane rodzaje siatek zbrojeniowych to siatki zgrzewane, siatki z drutu stalowego o wysokiej wytrzymałości, siatki z drutu stalowego o splocie gładkim, splocie diamentowym oraz siatki z drutu dzianego. Na stronie https://centrobud.pl/systemy-stropowe/23925-kod-siatka-zgrzewana-1×2-oczko-10×10-dr_2_5.html jest dostępna do kupienia.

Budowa

Siatka zbrojeniowa to tkanina z siatki drucianej z poziomymi drutami i pionowymi drutami rozmieszczonymi w regularnych odstępach, które tworzą otwory w kształcie rombów. Te otwory w kształcie rombów nazywane są „splotem” siatki zbrojeniowej. Druty poziome nazywane są drutami osnowy, a druty pionowe drutami wątku. Nici osnowy i wątku są utrzymywane razem przez przeplatanie w taki sposób, że tworzą strukturę siatki.

Zastosowanie i właściwości

Siatki zbrojeniowe są używane w zastosowaniach betonowych, gdzie potrzebna jest dodatkowa wytrzymałość lub gdzie istnieje ryzyko korozji ze strony chemikaliów lub innych elementów, które mogą skorodować stalowe pręty zbrojeniowe (zbrojenie). Siatki zbrojeniowe zapewniają dodatkową wytrzymałość betonu, ponieważ mają większą powierzchnię niż pręty zbrojeniowe, więc mogą przenosić większe obciążenia na cal kwadratowy niż pręty zbrojeniowe. Zapewniają również dodatkowe wsparcie dla prętów zbrojeniowych przed siłami zginającymi lub ściskającymi powstającymi w wyniku dużych obciążeń na szczycie konstrukcji betonowych, takich jak budynki lub mosty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobra izolacja termiczna – dlaczego jest tak ważna?
Dobra izolacja termiczna – dlaczego jest tak ważna?
Dobra izolacja termiczna jest ważna, ponieważ może pomóc w utrzymaniu ciepła w domu lub biurze w zimie i chłodu w […]
Co można kupić na stadionie piłkarskim?
Co można kupić na stadionie piłkarskim?
Dla każdego fana piłki nożnej wizyta na stadionie podczas meczu ulubionej drużyny to ogromne przeżycie. Każdy chciałby zachować pamiątkę z […]
Prace porządkowe w biurach wykonywane przez firmy sprzątające
Prace porządkowe w biurach wykonywane przez firmy sprzątające
Przestrzenie biurowe to miejsca, które powinny być regularnie sprzątane z kurzu i wszelkich zabrudzeń. Porządek ma bowiem decydujący wpływ zarówno […]
Ostatnie wpisy
Polecamy