Rodzaje tarcz do szlifowania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szlifierka kątowa to urządzenie powszechnie znane i cenione. Wykorzystywane jest zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów. Pomimo niewielkich rozmiarów doskonale nadaje się do cięcia lub gładzenia powierzchni. Sama szlifierka jest jednak bezużyteczna bez odpowiednich tarcz. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu produktów, dlatego warto dowiedzieć się do jakich zadań wykorzystywane są poszczególne modele.

W przypadku stosowania szlifierki kątowej do cięcia materiałów takich jak stal, aluminium, czy ceramika, należy założyć ściernicę tarczową do przecinania. Charakteryzuje się ona niewielką grubością, nieprzekraczającą 3 mm. Cieńsze tarcze dają szybsze i lepsze efekty cięcia, jednak znacznie szybciej się zużywają. Do obróbki powierzchni najlepiej nadają się tarcze szlifierskie lub zgrubne. Pierwsze z wymienionych stosuje się do szlifowania stali, aluminium lub skał, drugie wykorzystywane są do wygładzania krawędzi i spoin. Szlifierka kątowa doskonale nadaje się także do oczyszczania metalowych przedmiotów z rdzy. Do tego celu stosuje się tzw. szczotki wirujące. Wykonane z drucianej plecionki, znakomicie nadają się zarówno do obróbki zgrubnej jak i wykończeniowej. W celu wyszlifowania stali zwykłej lub drewna najlepiej zastosować tarcze fibrowe, które charakteryzują się dużą elastycznością. Jeśli chodzi o obróbkę zgrubną drewna, miękkiego tynku, czy gazobetonu, to do tego celu najlepiej założyć tarcze ze stopów metali twardych. Należy pamiętać jednak, że produkty te nie nadają się do szlifowania metalu oraz kamienia.
Powyższe przykłady pokazują, że dobór tarczy jest w dużej mierze uzależniony od materiału, który będzie obrabiany. Tylko założenie odpowiednich tarcz daje pewność, że efekt końcowy będzie zgodny z oczekiwaniami, a praca wykonana zostanie szybko i bez żadnych komplikacji.

Bogatą ofertę tarcz do szlifowania granitu i innych materiałów znajdziesz w sklepie Geko Polska.

Interesują Ciebie pędzle do malowania? Sprawdź ofertę sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienka dla dziewczynki – sposób na rozbudzenie wyobraźni młodej księżniczki
Małe dziewczynki kochają bajkowy świat księżniczek, magicznych stworzeń oraz wspaniałych przygód. Jest wiele sposób na rozwijanie wyobraźni młodych dam, jednak […]
Ozdoby, które idealnie nadają się na Święta Bożego Narodzenia
Ozdoby, które idealnie nadają się na Święta Bożego Narodzenia
Boże Narodzenie to czas w roku, kiedy wiele osób idzie na całość z ich dekoracji i dostaw. Istnieje tak wiele […]
Wzorzysta zastawa stołowa do ascetycznej kuchni
Biała i nudna zastawa stołowa powoli odchodzi do lamusa. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej obserwuje się talerze i filiżanki termiczne […]
Ostatnie wpisy
Polecamy