Przygoda na morzu – przykładowy plan dnia

Przygoda na morzu opływa w dostatek atrakcji i gwarantuje, że pożegnamy się z nudą. W zależności od miejsca, gdzie wybierzemy się na żeglugę, nasz plan dnia może się nieco różnić, np. czarter w Grecji będzie opływał w piękne widoki antycznych ruin widocznych na brzegach, podczas gdy w kolejnych portach zamówimy popularne w danym regionie frykasy. Są też pewne podobieństwa. Nieważne gdzie pływamy, więc warto im się przyjrzeć i sprawdzić, czy przygoda na morzu to aby na pewno przygoda dla nas.

Luksus, piękne krajobrazy i świetna zabawa

Wypłyniemy najprawdopodobniej z rana, żeby móc nacieszyć się najlepszą pogodą podczas rejsu. Na pokład weźmiemy ze sobą zapas jedzenia, a także wszelkie sprzęty, które chcemy mieć ze sobą podczas podróży, telefon komórkowy czy laptop to akcesoria niezbędne. Dzień na wodzie składał się będzie z kilku punktów. Jeśli nie prowadzimy jachtu sami, tylko wynajęliśmy skipera, może on pełnić również rolę przewodnika, który poprowadzi nas przez najlepsze trasy widokowe, jakie znajdują się w okolicy. W przerwach między podziwianiem widoków możemy oczywiście relaksować się na pokładzie – opalając się – lub pod pokładem, leżakując w kajucie albo przyrządzając coś do jedzenia i picia.

Każdy wieczór możemy spędzić w innym porcie. Nie tylko spotkamy podobnych podróżników i będziemy mogli pobawić się w nadwodnych barach, ale również skosztujemy miejscowego jedzenia. Na przykład czarter jachtu w Hiszpanii słynie z wielu tego typu portów, a każdy z nich daje szansę zakosztowania miejscowych atrakcji, rozrywek kulturalnych i lokalnej gościnności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + 4 =