Nowoczesne rodzaje pieluszek

Jeszcze kiedyś okres niemowlęcy potomstwa stanowił najbardziej pracochłonny czas w życiu każdej kobiety. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak często małe dziecko wymaga wtedy przewijania. Ogromną rewolucją w tej dziedzinie okazały się pampersy, znacznie upraszczające pielęgnację maluchów. Dziś w ich miejsce pojawiły się nowe, równie skuteczne rozwiązania.

Konkurencja dla pampersów

Wprowadzenie na rynek pampersów stało się ogromną rewolucją. Niestety, początkowo nie wszyscy mogli z nich skorzystać, z uwagi na cenę nowego produktu. Jednak z czasem, w miejsce oryginalnych Pampersów pojawiły się ich tańsze odpowiedniki, przynoszące radość maluchom i ich rodzicom. Dziś, tylko niewielki odsetek mam sięga po pieluszki tetrowe. Najczęściej wybieramy je, gdy nasze maleństwo źle znosi kontakt z tworzywem, z którego wykonane są pampersy. Teraz możemy się zdecydować również na pieluszki wielorazowe, będące znacznie lepszym rozwiązaniem dla wrażliwej skóry dziecka. Wykonane w całości z materiałów przyjaznych bobasom, nie wywołują reakcji alergicznych.

Przyjazne dla malucha

Pieluszki wielorazowe składają się z dwóch części: wierzchniej, którą jest pieluszka otulacz, wyglądem przypominająca majteczki zapinane najczęściej na rzepy oraz środkowej, stanowiącej wypełnienie pieluszki. Część zewnętrzna, choć nieprzemakalna, wykonana jest w całości z naturalnie oddychającej wełny lub paroprzepuszczalnej dzianiny PUL, natomiast tą drugą może być wkład chłonny wymieniany po każdym zmoczeniu się dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =