Nowoczesne rodzaje pieluszek

Jeszcze kiedyś okres niemowlęcy potomstwa stanowił najbardziej pracochłonny czas w życiu każdej kobiety. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak często małe dziecko wymaga wtedy przewijania. Ogromną rewolucją w tej dziedzinie okazały się pampersy, znacznie upraszczające pielęgnację maluchów. Dziś w ich miejsce pojawiły się nowe, równie skuteczne rozwiązania.

Konkurencja dla pampersów

Wprowadzenie na rynek pampersów stało się ogromną rewolucją. Niestety, początkowo nie wszyscy mogli z nich skorzystać, z uwagi na cenę nowego produktu. Jednak z czasem, w miejsce oryginalnych Pampersów pojawiły się ich tańsze odpowiedniki, przynoszące radość maluchom i ich rodzicom. Dziś, tylko niewielki odsetek mam sięga po pieluszki tetrowe. Najczęściej wybieramy je, gdy nasze maleństwo źle znosi kontakt z tworzywem, z którego wykonane są pampersy. Teraz możemy się zdecydować również na pieluszki wielorazowe, będące znacznie lepszym rozwiązaniem dla wrażliwej skóry dziecka. Wykonane w całości z materiałów przyjaznych bobasom, nie wywołują reakcji alergicznych.

Przyjazne dla malucha

Pieluszki wielorazowe składają się z dwóch części: wierzchniej, którą jest pieluszka otulacz, wyglądem przypominająca majteczki zapinane najczęściej na rzepy oraz środkowej, stanowiącej wypełnienie pieluszki. Część zewnętrzna, choć nieprzemakalna, wykonana jest w całości z naturalnie oddychającej wełny lub paroprzepuszczalnej dzianiny PUL, natomiast tą drugą może być wkład chłonny wymieniany po każdym zmoczeniu się dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 13 =