Jaka metoda ocieplania jest najskuteczniejsza?

Termoizolacja budynków w erze ekologii jest niezwykle ważna. Dobrze ocieplony dom wymaga bowiem mnie energii do utrzymania komfortowej temperatury, a więc emituje mniej spalin do atmosfery. Dobre ocieplenie ma też za zadanie obniżyć obciążenie naszego portfela, poprzez zmniejszenie zużycia paliwa do ogrzewania. Istnieją dwie szkoły wykonywania termoizolacji: Pierwsza wykorzystuje płyty styropianowe, druga specjalną piankę.

Ocieplenie ścian

Na tym etapie wciąż najbardziej popularne jest stosowanie styropianu. Duże płyty mocuje się do elewacji za pomocą specjalnych kotew, czasami są one jedynie przyklejane. Spoiny pomiędzy nimi wypełnia się wełną mineralną lub po prostu zalepia tynkiem. Jednak dobrym pomysłem jest wstrzyknięcie do nich pianki ocieplającej, ponieważ zamknie ona wszystkie pory, którymi mogłoby uciekać ciepłe powietrze. Również przestrzeń pomiędzy płytą styropianowa i murem nie zawsze jest idealnie gładka, wykonanie dodatkowego ocieplenia pianką w tym miejscu ma więc szansę dodatkowo polepszyć walory termoizolacyjne.

Izolacja poddasza

Górne partie budynku to miejsca, gdzie ciepłe powietrze będzie usiłowało uciekać z największą intensywnością. Dzieje się tak między innymi dlatego, że ogrzane masy zawsze usiłują przemieszczać się ku górze, stąd pod sufitem mamy najwyższą temperaturę w pomieszczeniu. Tutaj również łączy się technologię styropianu oraz pianki. Szczegóły znajdziemy na tej stronie: https://cels.pl/ocieplanie-piana/ocieplanie-poddaszy/. Płyty styropianowe pozwalają szybko zakryć dużą powierzchnię poddasza, jednak tu liczy się zamknięcie najmniejszych por i otworów, stąd użycie pianki do ocieplania jest absolutnie niezbędną czynnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 12 =