Zamknięcie stanu surowego budowy – na jakie okna się zdecydować?

Budowa zbliża się ku końcowi, wszystkie ściany już stoją i mamy położony dach. Do zamknięcia inwestycji do stanu surowego zamkniętego wystarczy już tylko i wyłącznie montaż nowych drzwi oraz okien. Jednak o ile wybór drzwi nie był taki trudny, wystarczyło wybrać z jednego spośród licznych modeli antywłamaniowych, o tyle z oknami sprawa już nie jest taka prosta. Możemy wybierać pomiędzy różnymi ich rodzajami i różnym materiałem, z którego są wykonane. Który z nich będzie miał najlepsze właściwości i będzie najbardziej korzystny cenowo?

Drewno, PCV i aluminium

To trzy podstawowe materiały okienne, używane we współczesnym budownictwie. Każdy z nich ma inną charakterystykę, ale systemy okienne muszą spełniać pewne normy, przez co wybór może być naprawdę trudny, gdyż tak naprawdę wszystkie z wymienionych rozwiązań mają bardzo dobre parametry. Naturalne drewno jest ciężkie i porządne, ale również najdroższe i wymaga okresowej impregnacji. To wybór dla osób, które mają dużo pieniędzy i są gotowe na to, że co jakiś czas będą musiały je odświeżać. A co z pozostałymi?

Okna w całości aluminiowe używane są w zasadzie tylko w konstrukcjach przemysłowych. Najczęściej do domów wybierane są okna PCV-aluminium i PCV, takie jak te dostępne pod adresem http://www.erka-systemy.pl/strona/OKNA/OKNA-PCV. Są zdecydowanie tańsze od drewnianych i nie wymagają aż tyle zachodu w przyszłości, można je po prostu umyć raz na jakiś czas wodą z detergentem. Do domu jednorodzinnego najlepszym wyborem są zwykle zwykłe okna PCV, które są mocne, trwałe i cenowo wypadają z tej trójki najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 4 =