Co się produkuje z betonu?

Beton jest to kompozyt powstały w wyniku zmieszania spoiwa z kruszywem jakim jest zazwyczaj piasek. Ma ogromne zastosowanie w budownictwie jako jeden z głównych materiałów budowlanych. Niezależnie od rodzaju, beton cechuje się trwałością i odpornością na różnorodne warunki atmosferyczne. Obecnie funkcja tego materiału jest rozszerzana o coraz to nowe zastosowania.

Do wyboru…

Ze względu na swoją wytrzymałość beton świetnie sprawdza się jako ogrodzenie z betonu. Jest także łatwe w wykonaniu – do przygotowanych form wlewa się kompozyt i czeka aż betonowe przęsła zastygną. Taki element po zastygnięciu już nadaje się do wykorzystania.

Ogrodowe donice wykonane z betonu są bardzo trwałym produktem. Można je także malować oraz obsadzać dowolną roślinnością – zależnie od upodobań i aranżacji ogrodu.

Dzięki swoim właściwościom beton nie przepuszcza wody, a co za tym idzie – można wykonywać z niego przeróżne fontanny ogrodowe. Taka instalacja na pewno upiększy nasz ogród! Z racji, że popularne jest wytyczanie ścieżek w ogrodach, do naszego „szlaku” warto będzie zastosować płyty chodnikowe. Multum kształtów i wzorów możemy wybrać przy zakupie – dostosowując je do naszych potrzeb. Największe zastosowanie betonu architektonicznego mamy obecnie w ogrodach, lecz spotkać możemy go także we wnętrzach domów.
Beton uważany jest za nowoczesny sposób na wystrój wnętrz. Spotkać możemy go na ścianach, podłogach lub jako element dekoracji. Częstym „meblem” z betonu są blaty kuchenne oraz wyspy, które dodają wnętrzu nowoczesnego designu. Poza tym są łatwe w pielęgnacji i odporne na wszelkie zarysowania.

Jednym z salonowych zastosowań tego kompozytu są kominki. Taki obiekt także doda naszej przestrzeni trochę surowości a przy tym nas ogrzeje.
Na rynku dostępne są także różne dodatki, jak np figury, zegary, itd. Pozwala to na wybór w szerokiej gamie betonowych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 16 =