Jaką sofę wybrać do salonu?

Jaką sofę wybrać do salonu?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meblując mieszkanie, warto kierować się nie tylko modą i własnym gustem, ale także funkcjonalnością mebli. Wybierając je, trzeba przywiązać szczególną uwagę do tego, by były maksymalnie wygodne. Ma to znaczenie głównie w przypadku elementów wyposażenia o przeznaczeniu stricte wypoczynkowym, jak kanapy czy sofy.

Jak wybrać sofę do salonu?

Sofa do salonu powinna spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim należy ustalić wielkość potrzebnego mebla. W zależności od liczby domowników i od częstotliwości wizyt gości, może to być sofa 2-osobowa, 3-osobowa, a nawet większa. Ważne jest także ustalenie, czy wystarczy, by spełniała jedynie rolę siedziska, czy lepsza będzie sofa rozkładana, z funkcją spania.

Kolejną kwestią jest forma. Istnieją sofy z różnymi oparciami, co przekłada się na ich ostateczny kształt. Sposób profilowania oparcia, obecność lub brak zagłówków i podłokietników to sprawa indywidualna, która jednak będzie miała ogromne znaczenie w późniejszym użytkowaniu mebla.

Bardzo ważna jest konstrukcja sofy i materiały, z jakich została stworzona. Warto dopytać o to, z czego stworzono stelaż, by móc zorientować się w jego trwałości. Istotne jest także wypełnienie siedziska, ponieważ decyduje ono o tym, czy sofa pozostanie sprężysta i wygodna nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Znaczenie ma również obicie mebla. Od niego zależy ogólne wrażenie, jakie sprawia sofa oraz jej dopasowanie do wystroju salonu. Poza samym wzorem i kolorem, znaczenie ma też jakość wykonania tapicerki i tkanina, z której ją uszyto. Decyduje to o trwałości obicia i jego odporności na przetarcia.

Najmodniejsze sofy

W ostatnich latach najmodniejszymi sofami są te wielofunkcyjne, rozkładane, które mogą służyć jako siedzenie w dzień i łóżko w nocy. Najlepiej, gdy wyposażone są w dobrze profilowane zagłówki, dające stuprocentową ulgę zmęczonym plecom. Także podłokietniki mają znaczenie dla wygodnego siedzenia. Jeśli chodzi o obicie, to modne są głównie stonowane barwy i wzory kwiatowe w wersji makro.

Bogaty wybór sof znajdziecie na przykład w internetowym sklepie meblowym SOFART.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Introligatornia – czym jest i jakie działania są tam podejmowane?
Introligatornia – czym jest i jakie działania są tam podejmowane?
Introligatornia to zakład rzemieślniczy specjalizujący się w ręcznym oprawianiu książek i innych wydawnictw papierowych. Ogólnie rzecz biorąc są to wszelkie […]
Zimowy spacer – jak ubrać dziecko?
Zimowy spacer – jak ubrać dziecko?
Zima to czas, w którym trzeba należycie się ubrać, by nie przeziębić się na spacerze. Zwłaszcza się to tyczy dzieci, […]
Jaką formę zasłon wybrać do swojego domu?
Firany i zasłony to nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale i sposób na podkreślenie wystroju wnętrz. Szczególnie istotny przy ich zakupie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy