Jak działają przenośniki magazynowe w zakładach pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przenośniki magazynowe są używane w magazynach do przemieszczania materiałów. Mogą być stosowane na małą lub dużą skalę, mogą być stałe lub ruchome. Przenośniki magazynowe są często używane do transportu materiałów z jednej części magazynu do innej lub z jednej części magazynu do rampy załadunkowej. Celem tego typu przenośnika jest zazwyczaj ułatwienie pracownikom dotarcia z przedmiotami tam, gdzie ich potrzebują, szybko i sprawnie.

Do czego służy przenośnik taśmowy?

Przenośnik taśmowy jest zwykle używany, gdy w magazynie jest wiele poziomów składowania i pracownicy muszą mieć dostęp do przedmiotów z różnych poziomów jednocześnie (na przykład, jeśli były dwa różne piętra z przedmiotami przechowywanymi na każdym z nich). Stały przenośnik taśmowy jest zazwyczaj instalowany pomiędzy tymi dwoma piętrami, tak aby pracownicy mogli załadować przedmioty na niego na jednym końcu, a następnie rozładować je na drugim końcu za pomocą windy lub systemu windowego. Ten typ systemu działa dobrze, ponieważ umożliwia wielu osobom, które potrzebują dostępu na raz (na przykład gdy ciężarówka wjeżdża do zakładu), bez konieczności czekania zbyt wielu osób.

Systemy przenośników magazynowych mogą być tak proste, jak taśma, która przenosi palety z jednej części magazynu do drugiej, lub tak złożone, jak w pełni zautomatyzowany magazyn z robotami poruszającymi się i zbierającymi przedmioty.

Przenośniki magazynowe są wykorzystywane do wielu różnych zastosowań, w tym:

  • Przemieszczanie produktów . Przenośniki mogą być używane do przemieszczania dużych ilości produktu pomiędzy różnymi częściami magazynu. Można to zrobić przesuwając produkt ręcznie lub automatycznie za pomocą robotów.
  • Realizacja zamówień . Systemy przenośników są często wykorzystywane do realizacji zamówień w szybkim tempie. Pracownik po prostu umieszcza bilet zamówienia na systemie przenośnikowym, który następnie przesuwa go przez magazyn, aż dotrze do miejsca docelowego.
  • Wysyłka i odbiór. Gdy do magazynu dociera nowa przesyłka, można użyć systemu przenośników do jej przemieszczenia przez służby celne i do zakładu, bez konieczności ręcznej obsługi. Po otrzymaniu zamówienia od klienta można również użyć zautomatyzowanego systemu do szybkiego skanowania każdego elementu przed umieszczeniem go w pudełkach lub pojemnikach do ponownej wysyłki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką sofę wybrać do salonu?
Jaką sofę wybrać do salonu?
Meblując mieszkanie, warto kierować się nie tylko modą i własnym gustem, ale także funkcjonalnością mebli. Wybierając je, trzeba przywiązać szczególną […]
Pomysły na urządzenie atrakcyjnego, miejsca wypoczynkowego na tarasie
Pomysły na urządzenie atrakcyjnego, miejsca wypoczynkowego na tarasie
Jednym z najważniejszych elementów, które mogą sprawić, że taras będzie wygodny i piękny, są meble. Należy je dobierać starannie, w […]
Poligraficzne dyspersyjne, termotopliwe, PUR – do czego służą te kleje?
Poligraficzne dyspersyjne, termotopliwe, PUR – do czego służą te kleje?
Kleje dla poligrafii, czyli kleje stosowane w przemyśle drukarskim, mogą mieć różne rodzaje i zastosowania. Wśród nich wymienić można kleje […]
Ostatnie wpisy
Polecamy