W jaki sposób pozbyć się uszkodzonego auta?

W naszym kraju wiele osób korzysta z używanych samochodów sprowadzanych zza granicy, które po jakimś czasie przestają być sprawne i zdolne do użytkowania. W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest oddanie ich do kasacji – jest to bowiem opłacalne dla właściciela pojazdu (może otrzymać pieniądze za części po demontażu), a jednocześnie dla środowiska naturalnego. Warto też podkreślić, że to zachowanie zgodne z prawem, w przeciwieństwie do porzucenia pojazdu w lesie czy w ogrodzie.

Kombinowanie to zły pomysł

Niektóre osoby nie zwracają uwagi na przepisy i zostawiają stare auto w niedozwolonym miejscu. Jest to wyjątkowo nierozważne zachowanie, bo taki pojazd może zostać odholowany na wniosek policji, a jego właściciel ukarany solidnym mandatem i obciążony kosztami holowania. Znacznie lepszym i co najważniejsze legalnym rozwiązaniem jest pozbycie się niechcianego samochodu poprzez oddanie go do kasacji.

Firm zajmujących się skupem pojazdów jest sporo, warto choćby wspomnieć o takich popularnych punktach, jak skup aut uszkodzonych Szczecin, a także skup aut Stargard. Można tam zostawić każdą maszynę, która jest kompletna i posiada numer VIN, podwozia oraz ramy. Jej właściciel powinien także mieć przy sobie dowód osobisty i dowód rejestracyjny.

Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, że wymienione firmy zazwyczaj oferują bezpłatny transport auta lawetą do swojej siedziby. Przed oddaniem samochodu można jeszcze wymontować z niego sprzęt audio i ozdobne elementy, takie jak chromowane listwy czy znaczki. Pod żadnym pozorem nie należy jednak wymontowywać drzwi czy silnika, bo może to skutkować nawet karą finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 1 =