Najważniejsze części w naszym samochodzie

Najważniejsze części w naszym samochodzie to silnik, skrzynia biegów, zawieszenie, hamulce i koła.

Silnik to połączenie kilku części, które współpracują ze sobą, aby zapewnić moc dla pojazdu. Silnik składa się z tłoków, cylindrów i zaworów. Tłoki znajdują się wewnątrz cylindrów i poruszają się w górę i w dół z każdym suwem silnika. Zawory kontrolują przepływ powietrza i paliwa do każdego cylindra, aby mogły one spalać się w odpowiednim czasie.

Skrzynia biegów

Skrzynia biegów jest tym, co pozwala nam zmieniać biegi podczas jazdy. Nazywana jest również automatyczną skrzynią biegów, ponieważ zmienia biegi automatycznie, jeśli tego chcemy lub możemy zmieniać biegi ręcznie, używając różnych pedałów na naszej płycie podłogowej. Zazwyczaj mamy pięć lub sześć prędkości w naszej skrzyni biegów, w zależności od tego, ile biegów mamy w naszym samochodzie lub ciężarówce.

Hamulec

Hamulce służą do zatrzymania pojazdu, gdy nadepniemy na nie stopą lub wciśniemy je za pomocą hamulca ręcznego lub dźwigni hamulca awaryjnego w okolicy klamki drzwi samochodu. Hamulce zazwyczaj znajdują się na tylnych kołach, ale niektóre samochody i ciężarówki mają je zamontowane również na przednich kołach. Do prawidłowego funkcjonowania hamulców w naszym aucie są potrzebne zaciski hamulcowe aby zapewnić pewny chwyt klocków hamulcowych. Różne samochody używają różnych części Ford Focus przykładowo na swoje przednie hamulce używa dwutłoczkowych zacisków, podczas gdy tylne hamulce są czterotłoczkowe.

Zawieszenie

Zawieszenie pomaga nam utrzymać nasze opony na ziemi, więc nie lecimy z wybojów za każdym razem, gdy przez nie przejeżdżamy! Składa się ze sprężyn, amortyzatorów i rozpórek, które pochłaniają nierówności na drodze, więc opony pozostają posadzone mocno na chodniku pod nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =