Filtry kasetowe i ich polecane rodzaje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry kasetowe należą do grona najchętniej stosowanych. Występują w różnych budynkach, w których liczy się sprawne działanie układu klimatyzacji oraz oczyszczanie powietrza z różnych grup toksyn. Filtry kasetowe występują w kilku wersjach, których charakterystykę użytkową przybliżamy poniżej.

Rodzaje oferowanych filtrów kasetowych 

Filtry kasetowe można podzielić na kilka podstawowych typów: płaskie, plisowane, w ramie. Każdy z nich nadaje się do przeprowadzania filtracji wstępnej w danym układzie. Różnice pomiędzy nimi mogą tkwić nie tylko w kształcie i rozmiarze, ale też w odporności na korozję i wytrzymałości mechanicznej. Ta natomiast zależy od użytych w konstrukcji materiałów – PCV, metalu lub kartonu. 

Ponadto filtry mogą różnić się jakością zastosowanej włókniny filtracyjnej. Warto w trakcie zakupów zwrócić uwagę na jej chłonność wobec pyłków oraz opór przepływu. Najlepiej jest dobrać filtr względem zapotrzebowania konkretnego budynku. Popularne modele w niskich cenach znajdziesz pod linkiem: https://www.filterpoz.pl/oferta/filtry-kasetowe/.

Filtry kasetowe mogą być wykorzystywane do wyłapywania różnych grup zanieczyszczeń – pyłów PM2,5 i PM10, toksycznych substancji lotnych, drobnoustrojów chorobotwórczych, a także różnych innych składników niepożądanych. 

Pod tym względem filtry kasetowe wykorzystywane są w filtracji wstępnej w różnych budynkach o dużej powierzchni – siedzibach korporacji, halach fabrycznych, sklepach wielkopowierzchniowych, budynkach użyteczności publicznej. Wszędzie tam, gdzie pojawia się oczyszczenia powietrza w budynku odwiedzanym każdego dnia przez setki lub nawet więcej osób, można stosować filtry kasetowe w formie filtracji wstępnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria niezbędne do drobnych remontów – w co najlepiej się zaopatrzyć?
Akcesoria niezbędne do drobnych remontów – w co najlepiej się zaopatrzyć?
Prace domowe wymagają bardzo często użycia odpowiednich narzędzi oraz akcesoriów. Każdy mężczyzna, nawet jeśli nie jest miłośnikiem majsterkowania, powinien posiadać […]
Magnetoterapia – czym jest i kto powinien ją stosować?
Magnetoterapia – czym jest i kto powinien ją stosować?
Magnetoterapia to technika polegająca na leczeniu chorób układu kostnego czy skóry. Zabieg coraz częściej wykonuje się samodzielnie w domu z […]
Jakie rodzaje transportu oferują firmy transportowe?
Jakie rodzaje transportu oferują firmy transportowe?
Firmy transportowe są bardzo użyteczne w dzisiejszych czasach, gdy ludzie wciąż zmieniają miejsca zamieszkania, podróżują po kraju i świecie oraz […]
Ostatnie wpisy
Polecamy