Jakimi produktami wyróżnia się kuchnia orientalna?

Chociaż kuchnia orientalna zyskuje coraz większą ilość zwolenników na zachodzie, to wciąż mało kto orientuje we wszystkich smakach, które ma do zaoferowania. Każdy kraj bliższego i dalekiego wschodu ma bowiem swoje własne specjalizacje, przyprawy i dania, na poznanie których trzeba poświęcić co najmniej kilka intensywnych miesięcy życia. Możemy to zrobić również w Polsce, gdyż na rynku pojawia się coraz więcej sklepów oferujących sprzedaż typowych dla tych kuchni produktów. Jedyne, co musimy zrobić, to być ciekawymi nowych smaków i zaryzykować.

Od czego zacząć przygodę z orientem?

Jeśli chcemy spróbować czegoś naprawdę oryginalnego dla podniebienia europejczyka, to powinniśmy sprawdzić owoc znany pod nazwą durian. Jest on bardzo popularny w Chinach i wykorzystuje się go np. do produkcji cukierków. Ma bardzo specyficzny smak, przez co niektórych ludzi odrzuca już na wstępie, a niektórzy przekonują się do niego dopiero po czasie. A jednak jest to jeden z najbardziej wyjątkowych produktów orientu, więc chcąc poznać tę kuchnię, powinniśmy również znać ten smak.

Inny produkt, którym warto się zainteresować, jest specjalna mąka tempura. Składa się ona z kilku rodzajów mąk (ryżowej, kukurydzianej i pszennej) i służy do przygotowywania tradycyjnej, japońskiej tempury, czyli obsmażania różnorakich warzyw i owoców morza w głębokim oleju. Ciasto różni się od tego znanego w Europie, więc warto je poznać. Samą mąkę możemy kupić na https://www.kuchnieorientu.pl/produkt/maka-tempura-gogi-150g/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =