Drony dla zawodowców

Drony to niezwykle popularne urządzenia latające, które służą przede wszystkim do robienia fotografii i filmów wideo z lotu ptaka. Są wykorzystywane nie tylko przez amatorów (np. osoby pragnące przywieźć ciekawe materiały z wakacji), ale również profesjonalistów z branży reklamowej, architektonicznej, weselnej, kartograficznej, a nawet wojskowej. W drugim przypadku niezbędny jest oczywiście zakup modelu z górnej półki, charakteryzującego się wysoką funkcjonalnością i  doskonałymi parametrami użytkowymi. Taki sprzęt bez problemu znajdziemy w tym sklepie online: https://www.drony.net/category/drony-dji-mavic-dji-dji-mavic-air.

Świetna jakość obrazu to nie wszystko

Dron przeznaczony dla zawodowca powinien być w pierwszej kolejności wyposażony w kamerę oferującą rozdzielczość obrazu na poziomie co najmniej Full HD, a najlepiej 4K (60 klatek na sekundę). Dzięki temu wszystkie wykonane zdjęcia i filmy będą się charakteryzowały optymalną szczegółowością. Oprócz tego duże znaczenie ma czas działania maszyny w powietrzu, który musi wynosić powyżej 30 minut. W przeciwnym razie realizowanie zaawansowanych zadań okaże się mocno utrudnione. W tym kontekście liczy się też niezmiernie zasięg lotu drona – od 1000 m do nawet 8 kilometrów.

Generalnie zasada jest taka, że na im dalszą odległość potrafi się przemieścić, tym lepiej. Pożądanym dodatkiem w profesjonalnym sprzęcie jest bez wątpienia nawigacja GPS ułatwiająca wyznaczanie trasy oraz ścisłe trzymanie się jej trajektorii. Tutaj przydaje się też funkcja omijania napotykanych przeszkód, oparta na precyzyjnych czujnikach zbliżenia. Inne wartościowe parametry to: sterowanie za pomocą kontrolera lub aplikacji w smartfonie, zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne, stosunkowo niewielka waga (do 1000 g) oraz prędkość do 70 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 16 =