Jak nowocześnie urządzić małe mieszkanie?

Zaplanowanie małej powierzchni wymaga nieco pracy, lecz jej efekty są prawdziwym powodem do dumy, a przede wszystkim pozwalają się cieszyć życiem w pięknym wnętrzach. Wielu z nas decyduje się dzisiaj na zakup mieszkań o niewielkich metrażach przez wysoką cenę, jaką proponują deweloperzy, jak i właściciele na rynku wtórnym.

Nie pozostaje więc nic innego, jak wymyślić nowoczesny projekt, który świetnie zorganizuje przestrzeń, a jednocześnie uczynią ją niezwykle funkcjonalną mimo małej powierzchni użytkowej, Zatem jak nowocześnie urządzić małe mieszkanie? Jak szukać inspiracji na designerskie meble w Katowicach lub innych miastach Polski?

Moje własne 30 metrów kwadratowych

Oto pomysł, jak urządzić kawalerkę w modnym stylu skandynawskim, jednocześnie dbając o jak najlepszą ekspozycję przestrzeni. Zanim przejdziemy do wyposażenia mieszkania, należy zacząć od kolorów. W tego typu wnętrzach najlepiej sprawdzą się jasne kolory, które przełamać można za pomocą pastelowych dodatków. Bardzo ważne jest zachowanie otwartej przestrzeni, która optycznie powiększy całe mieszkanie i wpłynie pozytywnie na dostęp światła.

Także ten aspekt sprawi, że nasze cztery kąty będą wydawały się większe. Jeśli to tylko możliwe, to warto połączyć salon z sypialnią, nie ograniczając wolnego miejsca przez kolejne ścianki działowe. Z kolei w kuchni lepiej wybrać pełną zabudowę od sufitu do podłogi, dzięki czemu wykorzystamy całe miejsce przy ścianie. Przydatne są takie rozwiązania jak wysuwany blat lub składany stół. Warto pamiętać o sofach rozkładanych, które w dzień mogą być wygodną kanapą, a w nocy łóżkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − szesnaście =