Jak dbać o porządek w warsztacie?

Warsztat samochodowy to miejsce, w którym musi panować szczególny porządek. Wszystkie klucze i inne narzędzia powinny być posegregowane i ułożone na swoich miejscach. Jest to szczególnie istotne wtedy, kiedy w warsztacie pracuje sporo osób. O ile jedna osoba zazwyczaj wie, co i gdzie trzyma, to w przypadku zatrudniania pracowników nie jest już tak łatwo.

Szczególnie młodzi i niedoświadczeni mechanicy mogą mieć problem, nie mając możliwości znalezienia akurat potrzebnego narzędzia, co zapewne doprowadzi do dezorganizacji pracy i w konsekwencji przedłużenia czasu jej wykonania. By tego uniknąć, dobrze jest stosować wózki do warsztatu, oraz co szczególnie ważne, przechowywać je w szafach warsztatowych.

Zalety szafek warsztatowych oraz ich zastosowanie w praktyce

Przede wszystkim prawdopodobnie uchronią nas one od strat finansowych, spowodowanych zgubieniem narzędzi. Ileż to razy zdarza się, że giną one w niewyjaśnionych okolicznościach. Zakład, który ma na swoim wyposażeniu szafki warsztatowe jest od razu bardziej uporządkowany, ponieważ wszystkie narzędzia mają swoje ściśle określone miejsce. Znacznie zmniejsza to prawdopodobieństwo zaginięcia sprzętu.

Możemy też zastosować inną metodę i przydzielić każdemu z pracowników osobną szafkę. Ta metoda sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy w naszym warsztacie pracuje kilku niedoświadczonych mechaników. Posiadanie własnej szafki od razu nauczy ich odpowiedzialności za swoje rzeczy, a przy tym uchroni przed ich ewentualnym zgubieniem. Różne rodzaje specjalnych szaf można znaleźć tutaj https://meblestalowe.pl/Szafy_warsztatowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 6 =