Środki czyszczące do samochodów, które warto mieć w swoim garażu

Odpowiednia pielęgnacja auta powinna wiązać się również z posiadaniem odpowiednich do tego środków czyszczących, dzięki którym nasz pojazd wciąż wyglądać będzie jak nowy. Preparaty przeznaczone do czyszczenia aut dzielą się na trzy kategorię: produkty do pielęgnacji wewnętrznej, zewnętrznej oraz do chronienia i nabłyszczania karoserii (głównie woski o różnorodnych właściwościach). W przypadku, gdy na karoserii naszego auta widoczne są rysy oraz uszkodzenia dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w tak zwane środki ścierne, czyli pasty oraz płyny do wygładzania rys. Oczywiście ich zastosowanie przeznaczone jest do radzenia sobie z mniejszymi uszkodzeniami.

Jeżeli zależy nam na idealnej karoserii oraz nieustannie nabłyszczonym lakierze zakup wosku do karoserii powinien być rzeczą niezbędną. Ma on za zadanie chronić pojazd przed nadmiernym osiadaniem kurzu, robactwa oraz powstawania drobnych rys, a także dba o odpowiednie nabłyszczenie lakieru. Same preparaty woskowe dzielą się na woski syntetyczne, które charakteryzują się większą trwałością, ale dają efekt zbyt sztucznego, plastikowego nabłyszczenia oraz na woski naturalne, które skupiają się na pogłębieniu barwy samochodu, a co za tym idzie, wyglądają bardziej naturalnie. Sama regularność woskowania zależy wyłącznie od częstotliwości użytkowania auta. Najbardziej długotrwały efekt dają pasty do woskowania, spraye działają krócej.

Dbając o wnętrze auta obowiązkowym produktem będzie środek do kurzu wraz ze ściereczką do mikrofibry, płyn do czyszczenia elementów plastikowych oraz płyn/spray do tapicerki. Do pozbycia się nadmiaru brudu, błota oraz kurzu z felg, opon czy szyb przydadzą się przede wszystkim środki wzmocnione o detergenty, które pozwolą nam usunąć cięższe zabrudzenia.

Środki czyszczące do samochodów oraz różnego rodzaju kosmetyki znajdziesz na przykład w sklepie internetowym bezpiecznachemia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − sześć =