Jakie urządzenia szpiegowskie można kupić w internecie?

Urządzenia szpiegowskie kojarzą nam się najczęściej z czynnościami, które są przeprowadzane na granicy prawa. Pojawia się w naszym umyśle wizja śledzenia kogoś lub podsłuchiwania bez jego wiedzy i zgody. Tymczasem produkty te często mają zupełnie inne zastosowanie i mogą nawet przyczynić się do uratowania komuś życia.

Na przykład rodzice mogą za ich pomocą śledzić pozycję swojego dziecka, co pozwala na danie mu większej swobody przemieszczania się nawet w bardzo młodym wieku, przy jednoczesnej stałej kontroli tego, gdzie przebywa i możliwości interwencji w każdej chwili.

Lokalizacja pozycji i podsłuchiwanie

Zdecydowanie największą popularność mają lokalizatory GPS oraz urządzenia do posłuchu. Sprawdźmy, jak można wykorzystać je dla dobra naszego małoletniego dziecka, co nie będzie w żadnym wypadku łamaniem prawa.

Możemy zakupić w sieci na przykład specjalne programy lub urządzenia do ustalania pozycji, które instaluje się w smartfonie, lub montuje fizycznie we wnętrzu, jeżeli jest to starszy telefon bez obsługi GPS, lub nieposiadający systemu operacyjnego.

Drugie w kolejności są urządzenia do podsłuchu. Również w przypadku smartfonów mogą przyjąć formę programu, który po zainstalowaniu działa w tle i nasza pociecha nawet nie wie, że mamy stałą kontrolę nad tym z kim i o czym rozmawia.

Urządzenia szpiegowskie Gospy dostępne są też dla starszych telefonów, gdzie podobnie jak lokalizatory pozycji, zakłada się je fizycznie w aparacie telefonicznym. Oczywiście wszystko jest na tyle małe i niepozorne, że nikt nie będzie miał prawa się nawet spodziewać, że w jego telefonie znajduje się jakikolwiek podsłuch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 11 =