Krótka historia wózka widłowego – Tego się nie spodziewałeś!

Wózek widłowy to sprzęt używany do podnoszenia lub przenoszenia materiałów. Wózki widłowe są często używane w magazynach, na lotniskach i w zakładach produkcyjnych. Nazywane są również wózkami podnośnikowymi lub sztaplarkami. Pierwszy wózek widłowy został wynaleziony w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Niemiecki inżynier Franz von Holzhausen stworzył maszynę, która mogła podnosić ciężkie przedmioty za pomocą dwóch dużych metalowych wideł. Pierwsze wózki widłowe były używane przez amerykańskie firmy podczas II wojny światowej do przenoszenia silników samolotowych i innego ciężkiego sprzętu w fabrykach.

Jak jest zbudowany?

Wózki widłowe istnieją od początku lat 1900 i niewiele się zmieniły od czasu ich wynalezienia. Nowoczesny wózek widłowy składa się z kabiny umieszczonej na dwóch kołach z widłami przymocowanymi do napędzanego masztu, który podnosi ładunek przenoszony przez widły. Ładunek jest podnoszony przez widły i zabezpieczany za pomocą sworzni blokujących na górze każdej z wideł (jeden sworzeń na stronę). Maszt posiada kilka dźwigni sterujących służących do podnoszenia i opuszczania wideł, przesuwania ich do przodu lub do tyłu, obracania w lewo i w prawo itp.

Obsługa

Podstawowa obsługa wózka widłowego przebiega następująco: Operator stoi przed maszyną i za pomocą pedałów kontroluje jej prędkość, a także steruje za pomocą różnych stopni swobody, aby ustawić ją tam, gdzie trzeba. Po odpowiednim ustawieniu się przed maszyną naciska jeden pedał, co powoduje, że wszystkie cztery koła po jego stronie podnoszą się z ziemi (siłę tę zapewnia system hydrauliczny). Następnie rusza do przodu, aż wszystkie cztery koła znajdą się ponownie na ziemi. Na stronie http://serwis-mjk.pl/ możesz zgłosić swój wózek do serwisu gdyby coś nie działało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + osiemnaście =