Depresja – Czy wiesz co to naprawdę za choroba?

Depresja to zaburzenie nastroju, które powoduje uporczywe uczucie smutku i utratę zainteresowań. Wpływa na sposób jedzenia, snu i myślenia o sobie i innych. Depresja może wpływać na wszystkie aspekty życia, w tym relacje, pracę, szkołę i codzienne czynności. Jeśli masz depresję, możesz mieć wrażenie, że jesteś sam. Możesz niechętnie dzielić się swoimi uczuciami z innymi. Ważne jest, aby wiedzieć, że depresja jest powszechna i uleczalna. Wejdź na stronę https://in-altum.com/oferta/depresja/, żeby dowiedzieć się więcej.

Depresja u mężczyzn

Depresja u mężczyzn często pozostaje nierozpoznana, ponieważ mężczyźni rzadziej niż kobiety zgłaszają swoje objawy lub szukają pomocy. Depresja u mężczyzn jest często pomijana z powodu stygmatyzacji związanej z problemami zdrowia psychicznego. Ważne jest, aby pamiętać, że depresja nie jest oznaką słabości; jest to stan medyczny, który dotyka miliony ludzi każdego roku.

Do najczęstszych objawów depresji należą:

  • uczucia smutku, rozpaczy lub poczucia pustki;
  • kłopoty ze snem lub zbyt duża ilość snu;
  • utrata zainteresowania czynnościami, które wcześniej sprawiały przyjemność;
  • problemy z koncentracją, zapamiętywaniem szczegółów i podejmowaniem decyzji;
  • niskie poczucie własnej wartości;
  • poczucie winy, bezwartościowości i bezradności;
  • myśli o śmierci lub samobójstwie.

Depresja sezonowa

Depresja sezonowa to rodzaj depresji, która występuje w określonych porach roku. Dokładna przyczyna depresji sezonowej nie jest znana, ale naukowcy uważają, że może być związana ze zmianami w ekspozycji na światło słoneczne lub produkcją melatoniny. Objawy depresji sezonowej są podobne do objawów innych form depresji, ale zwykle są bardziej intensywne i trwają dłużej. Depresja sezonowa występuje najczęściej jesienią i zimą, ale może pojawić się w każdym momencie w ciągu roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 3 =