Jak sprawić, żeby mieszkanie było nie tylko ładne, ale też funkcjonalne?

Dla każdego funkcjonalne mieszkanie będzie oznaczało coś innego ze względu na osobiste potrzeby i upodobania. Niezależnie jednak od tego, czy jesteśmy singlami, czy też mamy dużą rodzinę, możemy wyszczególnić kilka cech wspólnych przestrzeni sprzyjającej codziennemu życiu. Jedną z nich na pewno jest ilość miejsca do przechowywania, której nigdy nie ma zbyt wiele. Aby zapewnić sobie odpowiednią liczbę szaf oraz skrytek, wykorzystajmy każdą wnękę, skrzynię łóżka lub kanapy.

Ważne są także ciągi komunikacyjne w naszym lokalu mieszkalnym. Postarajmy się ustawiać meble tak, by nie obijać się o nie, przechodząc np. z korytarza do salonu. Możemy być pewni, że róg stołu, o który zawsze zahaczamy, szybko zacznie nas irytować. Urządzając kuchnię i łazienkę, także warto pamiętać o funkcjonalności, na którą w tym przypadku składa się swoboda ruchu oraz należyte rozlokowanie sprzętów takich jak pralka, suszarka lub zmywarka.

Pomysły na funkcjonalne rozwiązania

Jeśli jesteśmy posiadaczami małego mieszkania, nie wybierajmy mebli o dużych gabarytach. Przytłoczą one wnętrze i niepotrzebnie zajmą cenną przestrzeń. Na niewielkich powierzchniach doskonale sprawdzi się np. stolarka meblowa firmy Claro. Delikatne, nowoczesne formy poszczególnych elementów zapewnią dużo miejsca do przechowywania i nie zagracą poszczególnych pomieszczeń. Decydując się na kanapę do salonu, najlepszą opcją będzie sofa narożna z funkcją spania, natomiast stół, który sprawdzi się w kawalerkach, powinien być okrągły i rozkładany. Warto też zrezygnować z regałów stojących, na rzecz półek, które dodadzą uroku całej aranżacji, a nie wpłyną na ilość wolnych metrów kwadratowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 16 =