Jak zabezpieczyć elektronikę w podróży?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy coraz więcej podróżują, niektóre osoby nawet kilka razy w ciągu roku wybierają się na wycieczki. W tym czasie większość z nas lubi mieć przy sobie telefon, laptop oraz inne sprzęty elektroniczne, bez których obecnie wielu nie potrafi funkcjonować. Elektronika jest stosunkowo kosztowna, dlatego na czas podróży warto ją odpowiednio zabezpieczyć.

Akcesoria do elektroniki

Sprzęt elektroniczny łatwo ulega uszkodzeniu, wystarczy chwila nieuwagi, aby roztłuc ekran np. telefonu w trakcie upadku. W momencie planowania podróży warto zaopatrzyć się w akcesoria do laptopów i innych sprzętów, które będą ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wystarczy zakupić etui do Ipada np. na https://www.mobilemania.pl/etui-ipad-pro-105-c-95_144_221.html, wykonane z silikonu lub grubszego materiału, aby zminimalizować ryzyko zniszczenia.

Taka obudowa będzie też stanowić ochronę przed skutkami zalania sprzętu wodą, dlatego warto zainwestować w nią nie tylko na czas podróży. Również aparat fotograficzny, szczególnie drogi, lustrzany, należy przechowywać odpowiednio w czasie podróży.

Najlepiej zapakować sprzęt do futerały dedykowanego, zaopatrzonego w pasek do przewieszenia na szyi. Dzięki temu będziemy mieć aparat zawsze przy sobie, co zmniejszy ryzyko kradzieży. Jeśli planujemy podróż samolotem, powinniśmy unikać pakowania sprzętu elektronicznego do bagażu nadawanego na lotnisku.

Walizki w trakcie transportu czasami się gubią, a ubezpieczenie zawarte w cenie biletu przeważnie nie pokrywa utraty kosztownych sprzętów. Dlatego telefon czy tablet lepiej spakować do bagażu podręcznego i mieć go zawsze przy sobie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najlepszą zimową czapkę dla dziecka
Jak wybrać najlepszą zimową czapkę dla dziecka
Czapka to bardzo ważny element garderoby zarówno dorosłych jak i tych młodszych. W klimacie, w którym mają miejsce jesienne zawieruchy […]
Wizytówka – dlaczego jest tak ważna przy prowadzeniu firmy?
Wizytówka – dlaczego jest tak ważna przy prowadzeniu firmy?
Wizytówka – dlaczego jest tak ważna przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Wydaje się, że to niewielki element pracy, ale… w rzeczywistości […]
W jakie akcesoria warto zainwestować do łóżeczka?
W jakie akcesoria warto zainwestować do łóżeczka?
Łóżeczka dla niemowląt i dzieci wykonywane są w przeważającej mierze z drewna, a ich podstawowym składnikiem są twarde szczebelki. Warto […]
Ostatnie wpisy
Polecamy