Jak zabezpieczyć elektronikę w podróży?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy coraz więcej podróżują, niektóre osoby nawet kilka razy w ciągu roku wybierają się na wycieczki. W tym czasie większość z nas lubi mieć przy sobie telefon, laptop oraz inne sprzęty elektroniczne, bez których obecnie wielu nie potrafi funkcjonować. Elektronika jest stosunkowo kosztowna, dlatego na czas podróży warto ją odpowiednio zabezpieczyć.

Akcesoria do elektroniki

Sprzęt elektroniczny łatwo ulega uszkodzeniu, wystarczy chwila nieuwagi, aby roztłuc ekran np. telefonu w trakcie upadku. W momencie planowania podróży warto zaopatrzyć się w akcesoria do laptopów i innych sprzętów, które będą ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wystarczy zakupić etui do Ipada np. na https://www.mobilemania.pl/etui-ipad-pro-105-c-95_144_221.html, wykonane z silikonu lub grubszego materiału, aby zminimalizować ryzyko zniszczenia.

Taka obudowa będzie też stanowić ochronę przed skutkami zalania sprzętu wodą, dlatego warto zainwestować w nią nie tylko na czas podróży. Również aparat fotograficzny, szczególnie drogi, lustrzany, należy przechowywać odpowiednio w czasie podróży.

Najlepiej zapakować sprzęt do futerały dedykowanego, zaopatrzonego w pasek do przewieszenia na szyi. Dzięki temu będziemy mieć aparat zawsze przy sobie, co zmniejszy ryzyko kradzieży. Jeśli planujemy podróż samolotem, powinniśmy unikać pakowania sprzętu elektronicznego do bagażu nadawanego na lotnisku.

Walizki w trakcie transportu czasami się gubią, a ubezpieczenie zawarte w cenie biletu przeważnie nie pokrywa utraty kosztownych sprzętów. Dlatego telefon czy tablet lepiej spakować do bagażu podręcznego i mieć go zawsze przy sobie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dom czy mieszkanie w Szczecinie – na co co wziąć kredyt?
Dom czy mieszkanie w Szczecinie – na co co wziąć kredyt?
Przed zakupem upragnionej nieruchomości, często nachodzi nas natłok myśli. Rozważamy co będzie dla nas lepsze – mieszkanie czy dom. Wiele […]
Problemy z zasypianiem – skąd się biorą i jak im zapobiegać?
Problemy z zasypianiem – skąd się biorą i jak im zapobiegać?
Podobnie jak jedzenie, picie oraz wszystkie czynności fizjologiczne, sen jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Nawet najbardziej zdeterminowane do rezygnacji […]
Jak się skutecznie pozbyć mankamentów, które przeszkadzają w naszym ciele?
Jak się skutecznie pozbyć mankamentów, które przeszkadzają w naszym ciele?
Niedoskonałości ciała mogą w znacznym stopniu obniżyć pewność siebie, są częstą przyczyną kompleksów, a czasem mogą utrudniać życie. Mankamenty mogą […]
Ostatnie wpisy
Polecamy