Jakiej opieki potrzebuje osoba starsza?

Starzenie się społeczeństwa to realny problem dotykający wiele krajów. Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny żyjemy coraz dłużej. Jednak z wiekiem coraz częściej też potrzebujemy opieki osób trzecich.  Dlatego też powstają miejsca takie jak Geriamed. Z historią i celami tego Ośrodka zapoznać można się na stronie https://geriamed.lublin.pl/.

Domy opieki dla seniorów – zdrowie i towarzystwo

Osoby w podeszłym wieku często wymagają specjalistycznej opieki. Szczególnie tej, która ma na celu poprawę ich stanu zdrowia. Zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego. Poza chorobami, które nieodłącznie wiążą się z procesami starzenia się naszych organizmów, starość często oznacza też samotność. Dlatego tak ważne jest niewykluczanie seniorów z aktywności życia codziennego. Takie miejsca, jak domy opieki, dają im nie tylko możliwość otrzymania profesjonalnej opieki medycznej i rehabilitacyjnej, ale i możliwość spotkania z innymi ludźmi.

Pensjonariuszami domów opieki i ośrodków rehabilitacyjno-leczniczych są osoby starsze, niepełnosprawne i przewlekle chore. Opiekują się nimi lekarze najróżniejszych specjalizacji, w tym geriatrii, neurologii, ortopedii i medycyny paliatywnej. A także wykwalifikowany personel pielęgniarski oraz rehabilitanci. Seniorzy liczyć mogą na okresowe badania diagnostyczne, różne rodzaje terapii zajęciowej, zabiegi rehabilitacyjne i fizykoterapeutyczne. W takich warunkach zachować mogą na dłużej swoją sprawność fizyczną lub odzyskać zdrowie po przebytych chorobach i urazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − piętnaście =