Jak skutecznie oczyścić powietrze ze szkodliwych substancji?

Pasywne oczyszczanie powietrza, znane również jako mechaniczne, polega na montażu systemu filtrów, których celem jest absorpcja niebezpiecznych drobin z powietrza. W tym procesie można wyeliminować mikroelementy znajdujące się w powietrzu, ale nie drobiny przylegające do mebli, firanek czy ubrań. Metoda stosowana jest zarówno w domach prywatnych, jak i instytucjach czy obiektach użytkowych.

Filtracja powietrza

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele produktów, które umożliwiają skuteczne oczyszczanie powietrza. Jednym z nich jest filtr wstępny, który ma najczęściej postać drobnej siateczki zatrzymującej zanieczyszczenia (np. kurz, sierść). Dostępne są także filtry węgla aktywnego, które odpowiadają za przechwytywanie nieprzyjemnych zapachów (pot, dym papierosowy, zapach zwierząt), jak i lotnych związków organicznych (ksylem, benzen, formaldehyd).

Ostatnim na drodze zanieczyszczeń jest filtr HEPA, który stanowi jeden z najważniejszych elementów w systemie pasywnego oczyszczania. Zatrzymuje on nie tylko cząsteczki, ale prowadzi do ich obumierania. Warto jeszcze wymienić maty filtrujące dostępne na stronie internetowej: https://www.filterpoz.pl/oferta/maty-filtracyjne/. Stanowią one mechaniczną barierą dla zanieczyszczeń i stosowane są w formie samodzielnego elementu filtracji powietrza, jak i w produkcji bardziej złożonych produktów do wentylacji. Dostępne są w różnych odsłonach, które różnią się między sobą stopniem oczyszczania, przepustowością, ciężarem i grubością, przez co znajdują odmienne zastosowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =