Rzeczy przydatne w opiece nad dorosłym kotem

Koty to jedne z najchętniej hodowanych zwierząt w polskich domach. Jeśli zamierzamy przygarnąć takiego czworonoga pod własny dach, to powinniśmy najpierw zaopatrzyć się w kilka rzeczy, które w znacznym stopniu ułatwią opiekę nad nim. Podstawą jest oczywiście dobra kocia karma z wystarczająco dużą zawartością mięsa i wszelkimi niezbędnymi witaminami oraz mikroelementami. W zoologicznych sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy ją zarówno w wersji suchej, jak i mokrej.

Podstawowe rzeczy

Przed przybyciem do domu dorosłego kota, należy w pierwszej kolejności zakupić porządną kuwetę. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza model kryty z drzwiczkami (zabudowany), ponieważ skutecznie ograniczy przedostawanie się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczenia. Oczywiście każda tego typu konstrukcja wymaga również wypełnienia w formie żwirku. Najlepszy żwirek dla kota to wersja zbrylająca, ale można też zdecydować się na specjalny piasek bentonitowy albo granulat drzewny. Oprócz tego niezwykle ważnym elementem wyprawki są miseczki na jedzenie i wodę o pojemności dostosowanej do rozmiaru zwierzaka (ceramiczne lub metalowe).

Warto też nabyć:

– akcesoria do pielęgnacji – nożyczki do obcinania paznokci, szczotka do wyczesywania sierści, szampon itp.

– miękkie legowisko – do spania i wypoczynku

– drapak – pieniek z lasu lub specjalny stojak ze sklepu zoologicznego

– transporter – do wygodnego przenoszenia czworonoga (np. między domem a gabinetem weterynaryjnym); polecany jest w szczególności model z otwieraną górą

– zestaw zabawek – obejmujący piłeczki, sztuczne myszki, piórka na kiju, tunele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =