Jakie zabiegi dentystyczne można wykonać na NFZ?

Większość osób marzy o posiadaniu idealnego, promiennego uśmiechu, ponieważ jest to niezwykle istotny element wpływający na atrakcyjność. Aby móc się nim cieszyć, konieczne jest regularne odwiedzanie gabinetu dentystycznego w celu kompleksowego zadbania o uzębienie. Warto przy okazji pamiętać o tym, że spora część zabiegów jest gwarantowana w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli interesuje nas doświadczony stomatolog na NFZ w Poznaniu przyjmuje co najmniej kilkunastu tego typu specjalistów. 

Usuwanie zębów to nie wszystko

Na NFZ można przede wszystkim trzy razy w ciągu roku dokładnie skontrolować stan całego uzębienia, a także dwukrotnie wykonać profesjonalne zdjęcia rentgenowskie. Oprócz tego finansowane jest usuwanie nieestetycznego kamienia nazębnego, leczenie próchnicy oraz zakładanie plomb chemoutwardzalnych na zębach przednich – zarówno górnych, jak i dolnych. Niepełnoletnim do 18. roku życia przysługują natomiast plomby światłoutwardzalne. Co istotne, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępne znieczulenie powierzchniowe w formie żelu albo sprayu i znieczulenie nasiękowe w postaci delikatnego nakłucia w pobliżu chorego zęba.

Pozostałe refundowane świadczenia to:

– usuwanie zębów zwykłą metodą i poprzez wykonanie ekstrakcji chirurgicznej

– leczenie kanałowe (ale wyłącznie zębów przednich)

– odbarczanie ropni

 – wycinanie niepożądanych zmian w obrębie błony śluzowej

 – eliminowanie torbieli okołozębowych

 – uzupełnianie braków protezą częściową wyposażoną w proste klamry (ewentualnie całkowitą, lecz w przypadku tzw. bezzębia)

 – zakładanie aparatów ortodontycznych ruchowych (dotyczy to jednie dzieci do 12. roku życia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =