Kiedy na polu robi się chłodno i deszczowo – najlepsze obuwie na jesienną pogodę

Jesień zachwyca barwami spadających liści, zachęca do zbierania kasztanów i wypraw do lasu na grzyby. Pozwólmy dzieciom na beztroskie spacery i zabawę na dworze nawet w czasie pluchy. Wyjdzie im to na zdrowie pod warunkiem, że będą odpowiednio ubrane. Przyczynami przeziębień u dzieci są często wyziębienie głowy przez chodzenie bez czapki i zmarznięte stopy z powodu przemoczonych butów. Nawet kilkuletnie dziecko powinno mieć swoją parę kaloszy. Sprawdzą się nie tylko w czasie deszczu. Nasz maluch będzie mógł zmierzyć głębokość każdej kałuży bez obawy o przemoczenia stóp. Z pewnością nie będzie mógł obyć się bez wygodnego ocieplacza do kaloszy. Nie pozwolą mu one zmarznąć podczas spaceru nawet w bardzo chłodne dni.

Buciki modne i wygodne

Dostępne na rynku dziecięce kaloszki zachwycają bogactwem fasonów, wzorów i kolorów. Najmniejsze dzieci chętnie noszą kolorowe butki z jelonkiem lub kotkiem (zobacz na: https://www.kaloszepoprosze.pl/), a przedszkolaki wolą trendy napisy „Hi!” czy „Happy”. Każdy maluch lubi być modny. Pozwólmy dziecku wybrać bucik w jego ulubionym kolorze. Z pewnością chętniej będzie nosić kaloszki, które samo wybrało. Bez problemu dobierzemy modny bucik na każdą nóżkę. Możemy wybrać fason z wyższą bądź niższą cholewką. Zawsze powinien mieć podeszwę antypoślizgową. Pamiętajmy też, by od razu kupić miękki i miły ocieplacz, który nasz maluch będzie mógł włożyć zamiast skarpetki. Najlepiej, jeśli dziecko będzie mierzyć kaloszki razem z ocieplaczami. Okazać się może bowiem, że będziemy musieli wziąć o rozmiar większy bucik.
Wiele młodych mam wie, że podczas kupowania obuwia nie do końca można wierzyć dzieciom. Dla nich zawsze najwygodniejszy będzie ten bucik, który im się najbardziej podoba.

Nie do końca skuteczna jest także metoda macania, dokąd sięga duży palec stopy. Wkładanie ręki do buta, by sprawdzić, ile wolnego miejsca zostaje za piętą dziecka, też rzadko się sprawdza. Na tym polu wciąż “rządzą” stare metody naszych babć, czyli patyczek ucięty na długość stopy dziecka i wkładka – wycięty obrys nóżki. Włożenie przedmiotów do bucika pozwala idealnie sprawdzić rozmiar. Dziecięce kaloszki wykonywane są z wytrzymałych i trwałych materiałów. Łatwo je utrzymać w czystości. Błoto po spacerze czy większe zabrudzenia szybko zmyjemy wilgotną gąbką lub ściereczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 8 =