Typowe akcesoria potrzebne przy wychowywaniu niemowlaka

Kiedy wychowujesz dziecko, będziesz musiał kupić wiele różnych rodzajów akcesoriów. Niezależnie od tego, czy kupujesz ubrania, czy inne przedmioty, może być trudno wiedzieć, co jest najlepsze dla potrzeb dziecka.

Oto niektóre z najbardziej przydatnych akcesoriów, które rodzice powinni kupić, gdy mają noworodka:

Body dla niemowląt

Niemowlęta nie noszą zbyt wiele ubrań, gdy są po raz pierwszy urodzone. W tym czasie zazwyczaj noszą body dla niemowląt. Posiada ono zatrzaski po bokach, dzięki czemu można je łatwo zmienić, gdy dziecko ma wypróżnienie lub gdy trzeba zmienić pieluszkę. Body dla niemowląt jest wykonane z miękkiej bawełny i jest dostępne w wielu różnych kolorach i stylach.

Rożek niemowlęcy

Po noszeniu body dla niemowląt przez dwa lub trzy tygodnie, Twoje dziecko będzie prawdopodobnie gotowe na prawdziwy strój. W tym momencie będziesz musiała kupić dla niego rożek, ponieważ zacznie się więcej ruszać i raczkować po podłodze w Twoim domu! Rożek jest podobny do body niemowlęcego, ale ma dwa otwory na ramiona, a nie zatrzaski z boku, jak ten pierwszy. W ich wyborze może pomóc choćby niniejsza witryna mileobaby.pl.

Pieluchy

Jeśli chodzi o pieluchy, masz wiele opcji. Pieluchy z tkaniny są wielokrotnego użytku i nadają się do prania, a także nie zawierają żadnych chemikaliów ani barwników, które mogą podrażnić wrażliwą skórę dziecka. Pieluchy jednorazowe są wygodne, ale droższe niż pieluchy z materiału przy wielokrotnym zmienianiu w ciągu dnia (zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę koszty prania). Ponadto wielu rodziców martwi się o wpływ pieluch jednorazowych na środowisko. Niektórzy rodzice używają obu rodzajów pieluch, aby ograniczyć ilość odpadów; inni wybierają jeden rodzaj od urodzenia i trzymają się go aż do momentu, gdy dziecko nauczy się korzystać z toalety.

Chusteczki i płyn do mycia niemowląt

Chusteczki mogą być używane do wszystkiego, od czyszczenia plwociny po karmieniu do czyszczenia brudnych rąk po zmianie pieluchy i zabawie na zewnątrz. Płyn do mycia niemowląt ma różne zapachy (w tym bezzapachowy) i pomaga utrzymać skórę dziecka miękką i gładką pomiędzy kąpielami – które powinny odbywać się co najmniej raz na dwa dni, a dwa razy dziennie, jeśli dziecko ma jakiekolwiek wysypki lub skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =