Terapia manualna – co warto o niej wiedzieć?

Terapia manualna jest rodzajem leczenia, które wykorzystuje techniki do manipulowania tkanką miękką i stawami. Techniki te mogą być stosowane w leczeniu bólu, sztywności i problemów z poruszaniem się. Terapeuci mogą oferować porady dotyczące tego, jak najlepiej wykonywać codzienne czynności, takie jak podnoszenie ciężkich przedmiotów lub praca w ogrodzie.

Kto należy do terapeutów manualnych?

Do terapeutów manualnych należą fizjoterapeuci, osteopaci, chiropraktycy i terapeuci sportowi. Chociaż ich role są podobne, mają oni różne wykształcenie, dlatego ważne jest, aby sprawdzić kwalifikacje terapeuty przed wizytą.

Czego możesz oczekiwać od terapeuty manualnego?

Większość terapeutów zadaje pytania dotyczące objawów i historii choroby, a następnie przeprowadza badanie, które może obejmować sprawdzenie zakresu ruchu, siły i odruchów. Mogą również przyjrzeć się sposobowi poruszania się stawów w różnych pozycjach lub wykonać zdjęcia rentgenowskie w celu zidentyfikowania wszelkich problemów z ustawieniem kości.

Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna polega na wykorzystaniu technik ręcznych do manipulowania tkankami miękkimi w celu złagodzenia bólu lub poprawy funkcji (sposobu poruszania się ciała). Najpopularniejsze rodzaje terapii manualnej to osteopatia, fizjoterapia i chiropraktyka. Terapeuci manualni są przeszkoleni w zakresie oceny skutków objawów i stanu fizycznego, a następnie oferują plan leczenia specjalnie dla Ciebie. Mogą oni stosować techniki takie jak masaż, mobilizacja stawów lub manipulacja. Taką terapie odbyć można udając się przykładowo na stronę https://vitalnova.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa − jeden =