Jak pozbyć się skórek?

Sporym problemem dla wielu kobiet są skórki narastające na płytki paznokciowe. Wynika to z faktu, że prezentują się wyjątkowo nieestetycznie (zwłaszcza jeśli są popękane lub nadmiernie wyschnięte), a nierzadko też sprawiają dyskomfort. Warto zatem regularnie usuwać je za pomocą odpowiednich narzędzi oraz preparatów kosmetycznych. Godny polecenia jest w szczególności specjalny obcinacz do skórek, który idealnie nadaje się do użytku np. przed wykonaniem zabiegu manicure upiększającego dłonie.

Proste wskazówki dla wszystkich pań

W celu skutecznego i bezpiecznego usunięcia skórek z okolic paznokci należy w pierwszej kolejności przygotować stosowny sprzęt w postaci wspomnianego już obcinacza, radełka lub frezarki. Elementy tnące muszą być oczywiście wystarczająco ostre, bo w przeciwnym razie wzrasta ryzyko osiągnięcia niedostatecznie zadowalającego efektu. Początkowy etap polega zawsze na delikatnym odepchnięciu skórek za pomocą szpatułki kosmetycznej (charakteryzującej się ściętymi brzegami), ewentualnie drewnianego patyczka.

Następnie można przystąpić do zastosowania wybranego narzędzia tnącego, pamiętając o powstrzymaniu się od nadmiernego ciągnięcia i szarpania. W wielu przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak zmiękczenie skórek w miseczce z ciepłą wodą i kilkoma kroplami olejku jojoba, wmasowanie w nietłustego kremu bądź dedykowanej odżywki (w celu optymalnego natłuszczenia), a na koniec umiejętne oderwanie radełkiem wyposażonym w specyficzne kopytko. Jest to sposób bardziej bezpieczny, ale wymagający od kobiety pewnej wprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − siedem =