Co daje filtrowanie wody?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak głosi znane powiedzenie, woda jest źródłem życia, więc powinniśmy jej wypijać przynajmniej 2,5 litra dziennie. Niestety często zdarza się, że ta pochodząca bezpośrednio z kranu nie jest najwyższej jakości – ma brzydki zapach, źle smakuje lub nie wygląda zbyt zachęcająco.

Niekiedy nawet nie jest to wina jej samej, ale starych rur, jakie mamy w mieszkaniu. Badania wykazały, że aż 65% naszych rodaków powątpiewa w to, że kranówka jest zdrowa. W jaki sposób można ją zatem skutecznie oczyścić i co daje taki zabieg?

Jeden produkt – wiele korzyści

Do filtrowania wody z kranu używa się głównie dzbanków ze specjalnymi filtrami. Zatrzymują one piasek i inne zanieczyszczenia (m.in. rdzę), a dzięki temu woda jest znacznie czystsza, o wiele lepiej smakuje i pachnie. Dobrą renomą cieszą się m.in. filtry do wody dafi. Filtr, dzięki zastosowaniu w nim węgla aktywowanego, potrafi niemal zupełnie wyeliminować chlor, pestycydy i inne zanieczyszczenia organiczne.

Kolejnym plusem oczyszczania wody jest zmniejszenie jej twardości, która wpływa na narastanie kamienia na dnie czajnika (nawet o 50%). Pozwala to przygotowywać lepsze posiłki czy napoje – zmiękczona woda powoduje, że kawa oraz herbata zaparzają się szybciej i nie powstaje na nich gorzki osad, a potrawy są po prostu smaczniejsze.

Dzbanek filtrujący potrafi też zmniejszyć ilość ołowiu zawartego w kranówce nawet o 90% – jest to o tyle istotne, że metal ten jest niesamowicie szkodliwy dla naszego zdrowia. Warto również podkreślić, że oczyszczanie wody jest tańsze niż kupowanie jej w butelkach. Jeśli przekonują nas powyższe argumenty, powinniście odwiedzić sklep z filtrami do wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Panele ledowe – jakie zalety?
Panele ledowe – jakie zalety?
Panele ledowe cieszą się coraz wyższą popularnością. Stosuje się je zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i na prywatnych posesjach. […]
Sprzedaż nieruchomości – o jakich aspektach należy pamiętać?
Sprzedaż nieruchomości – o jakich aspektach należy pamiętać?
Jeśli myślisz o sprzedaży swojego domu, będziesz musiał upewnić się, że wszystkie szczegóły są w porządku. Oznacza to, że będziesz […]
Które ubrania wybrać do aktywności fizycznej?
Które ubrania wybrać do aktywności fizycznej?
Jeśli szukasz konkretnego stroju do ćwiczeń, będziesz chciała coś, co jest z oddychającego materiału, coś, co jest lekkie i wygodne. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy