Czy w domu można zrobić manicure hybrydowy?

Od kilku lat najbardziej popularną metodą stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy. Można go bez problemu wykonać w salonie kosmetycznym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to również w zaciszu własnego domu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i akcesoria. Podstawą są oczywiście lakiery hybrydowe, które charakteryzują się tym, że nie pozostawiają odprysków ani smug i są wyjątkowo łatwe w rozprowadzaniu po płytce.

Krótka instrukcja krok po kroku 

Aby wykonać manicure hybrydowy we własnym domu, należy najpierw nadać odpowiedni kształt paznokciom za pomocą specjalnego pilnika (ziarnistość na poziomie co najmniej 180), ewentualnie profesjonalnej frezarki. Kolejnym krokiem jest usunięcie powstałego pyłu delikatną szczoteczką i przemycie płytek wacikiem nasączonym w płynie o działaniu odtłuszczającym. Kolejne etapy to:

Nałożenie bardzo cienkiej warstwy lakieru bazowego na płytki i utwardzenie go w lampie UV (proces ten musi trwać około minutę).

Dwukrotne dokładne pokrycie paznokci lakierem hybrydowym (za każdym razem utwardzamy go w lampie przez minimum 2 minuty). 

Nałożenie nieznacznej warstwy preparatu zwanego topem, który skutecznie zabezpieczy stylizację i pozwoli uzyskać efektowny połysk. 

Zastosowanie oliwki w celu nawilżenia paznokci i skórek.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − trzy =