Czy w domu można zrobić manicure hybrydowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat najbardziej popularną metodą stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy. Można go bez problemu wykonać w salonie kosmetycznym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to również w zaciszu własnego domu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i akcesoria. Podstawą są oczywiście lakiery hybrydowe, które charakteryzują się tym, że nie pozostawiają odprysków ani smug i są wyjątkowo łatwe w rozprowadzaniu po płytce.

Krótka instrukcja krok po kroku 

Aby wykonać manicure hybrydowy we własnym domu, należy najpierw nadać odpowiedni kształt paznokciom za pomocą specjalnego pilnika (ziarnistość na poziomie co najmniej 180), ewentualnie profesjonalnej frezarki. Kolejnym krokiem jest usunięcie powstałego pyłu delikatną szczoteczką i przemycie płytek wacikiem nasączonym w płynie o działaniu odtłuszczającym. Kolejne etapy to:

Nałożenie bardzo cienkiej warstwy lakieru bazowego na płytki i utwardzenie go w lampie UV (proces ten musi trwać około minutę).

Dwukrotne dokładne pokrycie paznokci lakierem hybrydowym (za każdym razem utwardzamy go w lampie przez minimum 2 minuty). 

Nałożenie nieznacznej warstwy preparatu zwanego topem, który skutecznie zabezpieczy stylizację i pozwoli uzyskać efektowny połysk. 

Zastosowanie oliwki w celu nawilżenia paznokci i skórek.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie możliwości daje Excel?
Jakie możliwości daje Excel?
Excel jest programem wielozadaniowym. Wszyscy wiemy, że można w nim tworzyć tabele i wykonywać działania, ale mało kto zna jego […]
Co obejmuje budowa stron www?
Co obejmuje budowa stron www?
Podjęcie decyzji o tym, by założyć własną stronę www jest świetnym wyborem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Decydując […]
Najlepsze pomysły na prezent urodzinowy dla mężczyzny
Najlepsze pomysły na prezent urodzinowy dla mężczyzny
Urodziny to dzień świętowania i jaki jest lepszy sposób na świętowanie go niż danie mu czegoś, co kocha lub czegoś, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy