Len – najlepszy materiał na dziecięce ubranka

Małe dzieci mają w większości wyjątkowo delikatną oraz podatną na podrażnienia skórę. Z tego względu konieczne jest zapewnienie im ubranek, które charakteryzują się wystarczającą miękkością, a także w żaden sposób nie uczulają. Świetnie sprawdzają się w szczególności rozmaite elementy garderoby wykonane z naturalnego lnu – m.in. spodenki, sukienki, bluzeczki, czapki, kaftaniki czy koszulki z krótkim i długim rękawem. Materiał ten posiada bowiem mnóstwo pozytywnych właściwości użytkowych i prozdrowotnych. 

Gwarancja optymalnego komfortu

Len odzieżowy używany do produkcji ubranek dziecięcych jest niezwykle przyjemny w dotyku (mięsisty splot), ponieważ poddaje się go zawsze zaawansowanemu procesowi zmiękczania. Oprócz tego wyróżnia się na tle innych tkanin stuprocentową hipoalergicznością (nie wywołuje absolutnie żadnych alergii), skuteczną bakteriobójczością, doskonałym odprowadzaniem wilgoci ze skóry (tworzy świetny mikroklimat) oraz ochroną przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Wszystkie wymienione właściwości powodują, że ubranka z niego wykonane nadają się do noszenia nawet przez maluchy z atopowym zapaleniem skóry i silnymi uczuleniami.

Warto też podkreślić, że struktura lnu gwarantuje znakomitą wręcz termoregulację, w związku z czym w okresie letnim dziecko ma zapewniony pożądany chłód (skóra swobodnie oddycha), natomiast w okresie zimowym optymalne ciepło. Lniane ubrania dla niemowląt i małych dzieci bez problemu kupimy w licznych sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Wybierajmy jednak te egzemplarze, które z jednej strony posiadają stosowny atest, z drugiej zaś są dostatecznie atrakcyjne wizualnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + dziesięć =