Urządzenia bezpieczeństwa na drogach

Urządzenia bezpieczeństwa są niezbędnymi elementami, które gwarantują właściwe poinformowanie uczestników ruchu drogowego o występujących zagrożeniach. W tym celu stosuje się kilka rodzajów oznaczeń, w zależności od miejsca, w jakim mają być użyte. Dobra organizacja ruchu i właściwe oznaczenie np. prac remontowych na danym odcinku jezdni gwarantują bezpieczeństwo zarówno dla osób je przeprowadzających, jak i kierowców. 

W jaki sposób oznacza się zagrożenia na drodze?

W miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, takich jak np. szkoły czy przedszkola stosuje się progi zwalniające. Zmuszają one kierowców do znacznej redukcji prędkości, aby uniknąć niebezpieczeństwa potrącenia. Separatory i ograniczniki wyznaczają przede wszystkim miejsca parkingowe oraz pomagają oddzielić przestrzeń przeznaczoną dla pieszych. Stosuje się je także podczas prac remontowych na jezdni, aby oznaczyć i oddzielić od siebie pasy podczas zmienionej organizacji ruchu.

Sygnalizacja świetlna stosowania jest do oznaczania miejsc szczególnie niebezpiecznych, które muszą być dobrze widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy. Ogromną ich zaletą jest to, że kierowcy widzą je już z daleka, dlatego mogą odpowiednio wcześnie przygotować się do utrudnień, które znajdują się przed nimi. Lampy ostrzegawcze pojedyncze lub w formie fali świetlnej można znaleźć na stronie https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/lampy-i-sygnalizatory-drogowe/fale-swietlne-panele-ostrzegawcze-led

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =