Czym jest cięcie plazmowe CNC?

Cięcie plazmowe CNC jest sterowaną komputerowo metodą cięcia metalu. Palnik plazmowy topi metal i łączy go ze sobą. CNC oznacza Computer Numerical Control, co odnosi się do faktu, że urządzenie jest kontrolowane przez program komputerowy. Przecinarka plazmowa może z łatwością przecinać grubą blachę stalową i inne materiały. Przecinarka plazmowa CNC może być stosowana w wielu branżach, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i budowlanym.

Co to jest cięcie plazmowe?

Przecinarki plazmowe wykorzystują łuk elektryczny do cięcia blachy stalowej. Urządzenie wytwarza iskrę elektryczną pomiędzy dwiema elektrodami znajdującymi się po obu stronach przedmiotu. W ten sposób powstaje niezwykle gorący strumień plazmy, który topi metal do postaci roztopionej kałuży po jednej stronie linii cięcia. Strumień plazmy przecina metal przy użyciu czystej siły, a nie precyzyjnej dokładności, jak w przypadku cięcia laserowego lub cięcia strumieniem wody. Przecinarka plazmowa CNC wykorzystuje system podajnika drutu do kontrolowania ilości materiału, który ma być usunięty w danym momencie, w oparciu o miejsce, w którym umieszczona jest linia cięcia w stosunku do geometrii części i wielkości wycinanego materiału. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie skomplikowanych kształtów z dużą dokładnością przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów.

W jakich branżach wykorzystuje się cięcie plazmą?

Przecinarki plazmowe są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, w tym w produkcji samochodów i przemyśle lotniczym. Używa się ich również do tworzenia modeli architektonicznych i oznakowań. Niektóre firmy używają cięcia plazmowego do tworzenia prototypów lub jednorazowych części, podczas gdy inne stosują je na większą skalę jako część procesu produkcyjnego. Jeśli potrzebujesz cięcia plazmą, to wejdź na stronę: http://www.zwir-kop.pl/index.php?op=str,11,14,0&j=.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =