Komunikaty świadczące o awarii strony

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli strona internetowa potrzebuje zbyt dużo czasu na załadowanie się, wyświetla się nieprawidłowo lub zamiast jej zawartości pokazują się określone komunikaty, mamy do czynienia z awarią. Awarie stron www mogą mieć negatywne konsekwencje i powodować np. spadek sprzedaży, straty wizerunkowe, czy finansowe, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć przyczyny ich występowania i umieć je na czas naprawić.

Przyczyny awarii stron www

Najczęściej nieprawidłowe wyświetlanie się strony internetowej związane jest ze zwykłym przeciążeniem serwera lub wynika z błędów baz danych, bądź błędów ludzkich. Strona może się nie wyświetlać także w sytuacji blokady robotów wyszukiwarek lub obecności na czarnych listach (np. Google safe search). Innym powodem może być też np. rezerwacja domeny w wyniku czego strona jest nieaktywna. Problemy z wyświetlaniem się stron mogą mieć swoje źródło również w błędach certyfikatu SSL, który zapewnia poufność danych.

Jedną z usterek, które występuje najczęściej jest błąd NET::ERR_CERT_DATE_INVALID – „Twój zegar się spóźnia/spieszy” oraz ERR_SSL_FALLBACK_BEYOND_MINIMUM_VERSION – „Witryna nie umożliwia bezpiecznego połączenia”. Pierwszym błąd jest bardzo prosty do naprawienia, gdyż wystarczy sprawdzić aktualność daty i godziny na komputerze. W drugim przypadku mamy już do czynienia z bardziej skomplikowaną awarią, która wymaga ingerencji Administratora.

Podstawowe błędy certyfikatu SSL wraz z komunikatami można znaleźć na https://rapiddc.pl/blog/bledy-certyfikatu-ssl-najczestsze-problemy-i-naprawa. W zdecydowanej większości przypadków są one powodowane przez nieprawidłową konfigurację certyfikatu przez administratora lub przez zamieszczanie na stronach źródeł, ładujących się w niezabezpieczonych protokołach http (np. obrazków czy skryptów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Właściwości terapeutyczne olejku CBD
Właściwości terapeutyczne olejku CBD
O olejkach CBD stało się ostatnio naprawdę głośno. Sięga po nie coraz więcej osób w różnym wieku. Nie ma się […]
Jakie buty wybierać na wiosnę?
Jakie buty wybierać na wiosnę?
Wiosna zbliża się wielkimi krokami i robi się coraz cieplej. Zimowe obuwie niedługo zostanie schowane w głąb szafy, a więc […]
Do czego służą oprogramowania CAD?
Do czego służą oprogramowania CAD?
Oprogramowanie CAD (Computer-Aided Design) jest używane do tworzenia i modyfikowania projektów w różnych dziedzinach. Niektóre programy CAD koncentrują się na […]
Ostatnie wpisy
Polecamy