Drukowanie zdjęć w domu – czy to opłacalne?

W dzisiejszych czasach zdjęcia najczęściej przechowujemy w formie cyfrowej. Znajdują się na kartach pamięci, dyskach twardych komputerów, czasem nagrywamy je na płyty CD lub DVD. Wciąż jednak spora część społeczeństwa preferuje tworzenie typowych albumów, które przypominają wyglądem zwykłą książkę i umieszcza się w nich wydrukowane fotografie. Jak jednak przelać je z komputera na papier, by wyglądały idealnie? Sprawdźmy to.

Wybór drukarki

Jeśli chcemy drukować zdjęcia w domu, musimy kupić sobie dobrej jakości drukarkę atramentową. Tylko ten rodzaj potrafi bowiem drukować we wszystkich kolorach. Faktem jest, że istnieją również wersje laserowe które potrafią to robić, kosztują one jednak ogromne pieniądze i są wykorzystywane przez profesjonalne zakłady. Do domowego użytku sprzęt atramentowy w zupełności wystarczy. Druga sprawa to tusz, jaki będziemy do takiej maszyny aplikować. Pamiętajmy, że jeśli przyjdzie pora wymiany zasobników, powinniśmy kupować takie tusze zamienniki, które są bardzo dobrej jakości. Inaczej nasze zdjęcia nie będą wyglądały tak, jakbyśmy chcieli.

Na czym drukować?

Zdjęcia powinny być drukowane na specjalnym papierze fotograficznym. Można go zamówić w różnych standardowych wymiarach, takich jak choćby 10 na 15 centymetrów, które zmieszczą się w każdym klasycznym albumie. Nigdy nie próbujmy druku na zwyczajnych kartkach papieru A4, ponieważ nie da się na nich oddać pełnej głębi szczegółów, jakie występują na fotografii. Zarówno specjalny papier jak i tusze dobrej jakości możemy dostać na przykład na stronie https://www.magusz.com.pl/. Pamiętajmy, by unikać tanich produktów, ponieważ ich jakość z pewnością nas nie zadowoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + 14 =