O czym pamiętać przy zakupie akumulatora?

Akumulator to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów w każdym pojeździe. To on jest bowiem odpowiedzialny za kumulowanie prądu, który następnie służy do zasilania poszczególnych podzespołów oraz układów. Z tego powodu w trakcie wybierania omawianego urządzenia do swojego samochodu lub innej maszyny należy zwracać uwagę na kilka istotnych czynników. Jeśli naszym celem są niezawodne akumulatory we Wrocławiu kupmy je w większości sklepów motoryzacyjnych i hurtowni. 

Napięcie i pojemność to najważniejsze parametry

Wybierając akumulator, w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na jego pojemność, gdyż informuje ona, ile prądu jest w stanie zmagazynować urządzenie. Pamiętajmy, że im ta wartość jest wyższa, tym bateria dłużej wytrzyma bez ładowania. Równie ważny jest prąd rozruchu, który powinien być tak dobrany, aby zapewnił uruchomienie pojazdu w każdych warunkach, nawet podczas wyjątkowo silnych mrozów.

Oprócz tego duże znaczenie ma rodzaj akumulatora. Najczęściej wybierane są modele zawierające elektrolit, ale znacznie lepiej w okresie zimowym radzą sobie wersje żelowe (droższe, ale bardziej wytrzymałe i lepsze w użytkowaniu). Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest data produkcji sprzętu. Zalecane jest kupowanie egzemplarzy nie starszych niż trzy miesiące, co wynika z faktu, że wielu sprzedawców zapomina o regularnym ładowaniu urządzeń stojących na półkach (warunek konieczny ich niezawodności).

Najlepiej w trakcie zakupów sprawdzić napięcie za pomocą multimetra – jeśli wynosi ono mniej niż 12,5 V, wówczas odpuśćmy sobie taki produkt. Te same zasady dotyczą sprzętów przeznaczonych dla jednośladów. Jeśli chodzi o akumulatory motocyklowe we Wrocławiu znajdziemy wyjątkowo duży wybór tego rodzaju urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =