Czujnik jakości powietrza – co warto wiedzieć?

Czujnik jakości powietrza stał się powszechnym elementem inteligentnego domu. Czujniki te służą do monitorowania jakości powietrza w naszych domach i biurach. Mierzą one różne parametry, takie jak wilgotność, temperatura, stężenie CO2, cząsteczki kurzu i lotne związki organiczne (VOC).

Dlaczego potrzebujesz czujnika jakości powietrza?

Zanieczyszczenie powietrza pogarsza się każdego roku, a miliony ludzi umierają z powodu złych warunków w pomieszczeniach spowodowanych złą wentylacją lub wadliwymi systemami grzewczymi. Czujniki jakości powietrza mogą pomóc Ci śledzić, jak czysta jest atmosfera w Twoim domu, mierząc w sposób ciągły poziom CO2, tlenku węgla, dwutlenku azotu, ozonu i drobnych cząstek, a także temperaturę i poziom wilgotności w Twoim domu.

Jak działają takie czujniki?

Czujniki jakości powietrza zazwyczaj składają się z jednostki czujnika i aplikacji połączonej z nim za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. Jednostka czujnika mierzy różne parametry, takie jak cząsteczki kurzu, stężenie CO2 lub lotnych związków organicznych. Wartości te są następnie przesyłane do smartfona za pośrednictwem połączenia Bluetooth lub Wi-Fi, gdzie można je zobaczyć na ekranie telefonu lub w postaci wykresów w czasie rzeczywistym na ekranie komputera, jeśli zainstalowano na nim specjalne oprogramowanie (na przykład Air Quality Monitor).

Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia, to możesz nabyć je na stronie: https://astra-automatyka.pl/produkty/jakoscipowietrzaczujnikico2/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 18 =