Modny i wygodny salon

Salon to pomieszczenie, które spełnią wiele funkcji. Jest miejscem, gdzie przyjmujemy gości, czy spędzamy rodzinnie wolny czas. Dlatego też musi nie tylko się dobrze prezentować, ale być funkcjonalny i wygodny. Niezbędne, aby go takim uczynić są odpowiednie meble.

Czego nie może zabraknąć w modnym i wygodnym salonie?

Należy zastanowić się, jak możliwie najlepiej wykorzystać przestrzeń w salonie. Jeżeli możemy pozwolić sobie na duże meble, warto dobrać sofę w formie narożnika lub dużą kanapę. Daje nam to gwarancję wygody na co dzień i przy podejmowaniu gości. Do siedzenia również trzeba dobrać odpowiednie meble fotele lub pufy. Obecnie wybór w asortymencie mebli jest tak duży, że fotel nie musi oznaczać wielkiego mebla zajmującego dużo miejsca – może być zgrabny i mały, a równie wygodny, co duże, przepastne fotele.

Oprócz wygody, przy wyborze mebli do salonu można wziąć pod uwagę panującą modę. Obecnie królują kolory takie jak szarości, fiolety, pudrowy róż, butelkowa zieleń. Taki styl jest dość surowy, ale przytulny. Elementem obowiązkowym jest duża ilość kolorowych poduszek na sofach. Są one zarówno elementem ozdobnym, jak i dodają wygody. Obserwuje się też powrót mebli vintage, odnawianych sof i foteli, mających w rzeczywistości po kilkanaście lat. Największym zainteresowaniem cieszą się takie, które pochodzą z okresu PRL, a pamiętamy je z wystroju mieszkań naszych rodziców i dziadków. Wbrew pozorom te, zachowane w dobrym stanie mają wiele uroku i mogą służyć nam jeszcze długi czas.

Duży wybór sof i kanap znajdziesz na stronie: https://selsey.pl/k/69/sofy-i-kanapy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − dwanaście =