Zalety żarówek dekoracyjnych

Dobór oświetlenia jest istotnym punktem urządzania każdego mieszkania. Jednak nawet pomijając czysto pragmatyczny punkt, żarówki nadal są ważnym elementem. Dobierając odpowiednie oświetlenie, można nadać wnętrzu charakteru. Odwiedzając sklep z lampami, warto o tym pamiętać.

Oświetlenie to nie tylko żyrandole

Klosz lampy jest ważną jej częścią, nie ma co zaprzeczać, ale przecież to nie on emituje światło. Żarówka sprawia, że pomieszczenie jest oświetlone, a często się o niej zapomina do momentu, kiedy trzeba ją wymienić. Obecnie sklepy dysponują szerokim wyborem: od energooszczędnych, przez LED-y aż po dekoracyjne. Z tych ostatnich coraz większą popularnością cieszą się żarówki Edisona. Są dostępne w wielu wariantach kształtów oraz rozmiarów, a wyglądem nawiązują do pierwszej żarówki elektrycznej, opatentowanej przez Edisona w 1879 roku, co budzi pewną dozę nostalgii. Od tego czasu wiele się zmieniło i dzięki nowym technologiom żarówki stały się bardziej wydajne oraz estetyczne.

Doskonale wpasują się w koncepcję stylów vintage i retro, ale przy odrobinie kreatywności znajdą swoje miejsce także w mieszkaniu urządzonych w stylu nowoczesnym czy skandynawskim. Można łączyć je z kloszami do lamp, ale równie dobrze będą wyglądać pozostawione samotnie. Zwykle emitują ciepłe światło, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się przytulniejsze. Żarówki dekoracyjne wyróżniają się spośród innych, przyciągają wzrok i stanowią doskonałe uzupełnienie każdego wnętrza. Warto więc sprawdzić dostępne możliwości i tym samym, nadać swojemu mieszkaniu wyjątkowy design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 13 =