Jak można zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Jak można zaoszczędzić na ogrzewaniu?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce opłaty za ogrzewanie stanowią dość poważny wydatek dla każdego posiadacza domu jednorodzinnego. Warto więc zastanowić się w jaki sposób można obniżyć te koszty. Da się to zrobić co najmniej kilkoma prostymi ale skutecznymi metodami, zaczynając od małych rzeczy.

Jak obniżyć koszty ogrzewania

Pierwszym sposobem może być zmiana używanego paliwa. Zamiast węgla, koksu, czy często stosownego ekogroszku warto postawić na tańsze źródła ciepła. Jednym z nich jest coraz popularniejszy pellet produkowany ze sprasowanych trocin, najczęściej z drewna iglastego. Jest wysokoenergetyczny i pozostawia małą ilość popiołu. Koszty ogrzewania domu na przykład pelletem z Krakowa są niższe i mimo konieczności małej przeróbki pieca jest to opłacalne. Innym sposobem oszczędności na ogrzewaniu jest wymiana okien na szczelne a także ocieplenie budynku. Dzięki tym zabiegom mniej ciepła przedostaje się na zewnątrz, a jednocześnie zużywa się mniej energii. Warto też zwrócić uwagę na grzejniki, inwestując w te nowocześniejsze, wyposażone w termostaty i wydajniejsze.

Nowoczesne systemy ogrzewania

W nowych budynkach coraz popularniejsze są ekologiczne systemy ogrzewania. Wśród nich uwagę zwracają pompy ciepła, wykorzystujące energię gruntu, czy powietrza, przetwarzając ją na ciepło. Koszty użytkowania są dość niskie, wiążą się z zużyciem niewielkich ilości energii elektrycznej. Jeśli chodzi o ogrzewanie przy pomocy pieca warto wspomnieć o paliwie stałym, mającym  znikomy wpływ na zanieczyszczenie środowiska a jednocześnie niedrogim, jakim  może  być na przykład pellet z Kielc. Innym przykładem ekologicznego, oszczędnego ogrzewania jest zastosowanie kolektorów słonecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nie masz pomysłu na prezent? Nic nie szkodzi! Przeczytaj ten artykuł!
Nie masz pomysłu na prezent? Nic nie szkodzi! Przeczytaj ten artykuł!
Prezenty to wspaniały sposób na okazanie swojej miłości, wdzięczności i uznania dla kogoś. Czy to urodziny, czy rocznica, zawsze można […]
Zalety palenia suszu w vaporizerze
Zalety palenia suszu w vaporizerze
Od kilku lat panuje trend na rzucanie palenia, a co a tym idzie, palacze nie są mile widziani w miejscach […]
Jak przechowywać sprzęty i narzędzia do pracy w ogrodzie?
Jak przechowywać sprzęty i narzędzia do pracy w ogrodzie?
Posiadając dom lub działkę rekreacyjną, w krótkim czasie zauważymy, że ilość narzędzi i sprzętów, które wykorzystujemy do pielęgnacji ogrodu, zaczyna […]
Ostatnie wpisy
Polecamy