Urządzanie pokoju dziennego

Po budowie i wykończeniu naszego nowego domu, w końcu przychodzi czas na najprzyjemniejsze – urządzanie poszczególnych wnętrz. Trzeba to jednak zrobić z pomysłem, postępując według wcześniej przygotowanego planu. Nie można się więc decydować na wszystkie meble, które spodobają nam się w salonie, ponieważ niepotrzebnie zagracimy pokój. Proces wypełniania domu kolejnymi sprzętami warto zacząć od salonu – jest to bowiem pomieszczenie, z którego na ogół korzystamy najczęściej.

Jakie meble wybrać do salonu?

Urządzając pokój dzienny, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę rozmiar danego wnętrza. Jeśli salon jest niewielki, powinniśmy w pierwszej kolejności zdecydować się na meble o jak największych walorach użytkowych. W takim przypadku, dobrym rozwiązaniem jest np. meblościanka. Można w niej umieścić wiele przedmiotów, książek lub płyt muzycznych, a także postawić telewizor w przestrzeni między szafkami. Meblościanki doskonale wypełniają cały bok pokoju i nadają charakteru całemu wnętrzu. W jednym lub dwóch kątach pokoju warto z kolei postawić komody, w których można schować mniejsze rzeczy. Sprawdź przykładową ofertę: komody do pokoju dziennego.

Zadbaj o stosowne oświetlenie

Dopełnieniem pokoju dziennego powinny być odpowiednio umieszczone lampy. Aby rozświetlić całe wnętrze, warto zdecydować się na instalację kinkietu, żyrandola lub nowoczesnej lampy sufitowej. Chcąc nadać przestrzeni unikalnego charakteru, można również zainwestować w różnego rodzaju lampy stojące – podłogowe lub umieszczone na blacie, które oświetlą wyłącznie aktualnie używaną powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 16 =