Jakie ozdoby świąteczne postawić na stole?

Chociaż Wielkanoc nie jest tak mocno wyczekiwanym świętem jak Boże Narodzenie, to i tak dokładamy wszelkich starań, aby celebrować to wydarzenie jak najlepiej. Na czas wielkanocnego, świątecznego śniadania dobrze jest pięknie ozdobić stół, wykorzystując dekoracje nawiązujące nie tylko do religii, ale też wiosny. Jakie ozdoby świąteczne najlepiej wykorzystać?

Zrób to sam

Zamiast kupować gotowe ozdoby zrobione z plastiku, warto poświęcić nieco czasu i wykonać je samodzielnie. Szczególnie ozdoby wielkanocne decoupage będą się ciekawie prezentować a ich wykonanie nie będzie zbytnio problematyczne. Obecnie możemy zakupić wiele praktycznych przedmiotów, z których wyczarujemy odświętne, wielkanocne dekoracje.

W tym celu najlepiej odwiedzić sklep decoupage, którego oferta dostępna jest również w internecie. Znajdziemy tam wiele ciekawych gadżetów, takich jak jajka ze styropianu, drewniane szablony w kształcie króliczka czy baranka i wiele innych.

Technika Decoupage nie wymaga od nas dużego talentu, tylko precyzji, dlatego można się wspaniale bawić w trakcie dekoracji. Na stole wielkanocnym nie może też zabraknąć roślinnych akcentów. Wielkanoc to symbol odrodzenia i wiosny, dlatego warto zawczasu wyhodować rzeżuchę, którą następnie udekorujemy stół.

Nie tylko wspaniale ona wygląda, dzięki intensywnej zieleni, ale też pięknie pachnie i wzmaga apetyt. Stół warto przystroić też świeżo ciętymi kwiatami, które są charakterystyczne dla pierwszych dni wiosny, np. krokusy, tulipany, magnolie czy narcyzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 3 =