Kiedy należy wezwać pogotowie elektryczne?

Pytanie to zadaje sobie wiele osób, które choć wiedzą o istnieniu pogotowia elektrycznego, to jednak nigdy nie miały okazji skorzystać z jego pomocy. Poniżej rozwijamy wątpliwości na ten temat oraz wskazujemy na najważniejsze sytuacje, w przypadku których konieczne będzie wezwanie pogotowia elektrycznego. 

Pogotowie elektryczne – najczęstsze interwencje 

Pogotowie elektryczne oferuje specjalistyczną pomoc w przypadku wystąpienia różnego typu awarii w obrębie instalacji elektrycznych. Należy korzystać z pomocy pogotowia zawsze, gdy nie potrafisz zdiagnozować oraz samodzielnie naprawić danej usterki. Awarie mogą dotyczyć zarówno funkcjonowania budynków, jak i większych obszarów – osiedli, a nawet całych miejscowości. Także sytuacja uszkodzenia linii elektrycznych (na przykład na skutek burz i porywów wiatru) wymaga zawiadomienia pogotowia elektrycznego. 

Główne problemy skłaniające do zawiadomienia pogotowia elektrycznego to:

– zanik prądu w budynku pomimo poprawnego stanu bezpieczników i innych elementów rozdzielnicy,

– brak prądu o dużym zasięgu – obejmującym cały budynek lub budynki na określonym obszarze,

– zaburzone działanie licznika prądu,

– wymiana bezpieczników i/lub zerwanie plomb.

W sytuacjach tych warto skorzystać z natychmiastowej pomocy: https://el-fran.pl/pogotowie-elektryczne/. Przebieg interwencji pogotowia elektrycznego polega przede wszystkim na usunięciu przyczyny opowiedzianej za wystąpienie danej awarii. Jest to szczególnie ważne, gdy awaria powoduje zagrożenie życia lub zdrowia ludzi znajdujących się w pobliżu. Mowa między innymi o zerwanych liniach energetycznych lub przewróconych słupach, a także o odsłoniętych przewozach przemysłowych. Następnie pogotowie elektryczne dokonuje zabezpieczenia danego terenu oraz podejmuje działania w celu przywrócenia dostępu do prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + sześć =