Zadbaj o swój ogród

Okres jesienno-zimowy to doskonały czas na wykonanie prac porządkowych w ogrodzie. Zakończenie okresu wegetacji roślin pozwala na przygotowanie ogrodu do zimy oraz zaplanowaniu kolejnych nasadzeń. Przed rozstaniem się chwastów pod krzewami ozdobnymi uchroni działkowca agrotkanina ściółkująca. Materiał ten układamy pod krzewami i mocujemy do podłoża za pomocą szpilek metalowych. Ograniczy on wzrost niepożądanych roślin oraz ułatwi utrzymanie ogrodu w czystości.

Na tak przygotowane podłoże można nasypać dekoracyjne materiały takie, jak kora lub kamień ozdobny. Wykładanie to prosty sposób aranżowaniu ogrodu wyznaczeniu strefy dla różnych roślin. Brzegi agrotkaniny można wyłożyć palisadą lub kamieniami. Dostarczana jest ona w różnych rozmiarach i gramaturze w zależności od zastosowania.

Inne prace porządkowe w ogrodzie

Wyposażenie ogrodowe powinno być na czas zimy schowane i zabezpieczone przed złym wpływem warunków atmosferycznych. Pozwoli to na dłuższe cieszenie się meblami ogrodowymi oraz ułatwi utrzymanie w czystości. Meble dobrej jakości, którymi można cieszyć się przez wiele lat znajdziecie na https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe-220.html.
W tym czasie możemy również przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne w szczególności, jeżeli meble wykonane są z drewna. Dobrze jest przed schowaniem mebli do wiaty ogrodowe wyczyścić i osuszyć.

Oprócz mebli z porządkować można również inną małą architekturę ogrodową, aby wiosną ogród był przygotowany do kolejnego sezonu jego użytkowania. Nie możemy zapomnieć również o roślinach doniczkowych stojących na zewnątrz. Powinny być schowane chłodne i zacienione miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy − 1 =