Jaki wkład potrzebujesz żeby założyć franczyzę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozpoczęcie działalności franczyzowej, niezależnie od tego, czy jest to restauracja, czy inny rodzaj biznesu, może być świetnym sposobem na zbudowanie udanego biznesu. Ale pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej franczyzy do zakupu.

Jakie istnieją rodzaje franczyzy?

Istnieją dwa główne rodzaje franczyzy: jednostkowa i wielostanowiskowa. Franczyza jednostkowa to taka, która ma jedną lokalizację, ale oferuje więcej niż jeden produkt lub usługę. Może to być na przykład firma zajmująca się planowaniem ślubów, która ma jedną lokalizację, ale oferuje kilka usług, takich jak catering i fotografia.

Franczyza wielostanowiskowa to taka, która ma więcej niż jedną lokalizację i sprzedaje ten sam produkt lub usługę we wszystkich lokalizacjach. Na przykład, jeśli posiadasz wiele restauracji, które sprzedają hamburgery i frytki, to Twoja firma będzie uważana za wielozakładową, ponieważ wszystkie lokalizacje sprzedają te same produkty.

Jaki wkład potrzebujesz?

Franczyza wielomiejscowa może wymagać od ciebie większego wkładu niż franczyza z jedną lokalizacją. Firma może chcieć, abyś odwiedzał każdą lokalizację przynajmniej raz na kilka miesięcy, na przykład, aby sprawdzić jej postępy i upewnić się, że przestrzega tych samych standardów, co inne lokalizacje.

Franczyza z niskim wkładem wymaga niewielkiego lub żadnego wkładu z naszej strony. Na przykład, jeśli posiadasz franczyzę z jedną lokalizacją, która sprzedaje hamburgery i frytki, Twój biznes będzie uważany za niską składkę, ponieważ nie masz żadnych innych lokalizacji tej samej marki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego nie może na stole podczas przyjęcia w ogrodzie?
Czego nie może na stole podczas przyjęcia w ogrodzie?
Przyjęcie przygotowywane w ogrodzie jest mniej formalne, niż to, które robimy w warunkach domowych. Nie musimy używać porcelany, sreber i […]
Jaką metodą wyciągane są wtryskiwacze?
Jaką metodą wyciągane są wtryskiwacze?
Jeśli masz silnik Diesla, w pewnym momencie może być konieczna wymiana wtryskiwaczy.  Wyciąganie wtryskiwaczy – krok po kroku 1) Odłącz […]
Zegarki jako funkcjonalne dodatki dla mężczyzn
Zegarki jako funkcjonalne dodatki dla mężczyzn
Współcześnie żyjący mężczyźni interesują się polityką, gospodarką, modą, telewizją, nie ograniczając się do jednej dziedziny, związanej z wykonywanym zawodem. Używają […]
Ostatnie wpisy
Polecamy