Basen kryty czy nie? Na jakie rozwiązanie się zdecydować

Basen otwarty na sezon letni

Upalne lata, jakie w ostatnim czasie nawiedzają Polskę, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na budowę przydomowego basenu. Koszty budowy takiej konstrukcji uzależnione są przede wszystkim od wielkości niecki, a także rodzaju zastosowanych materiałów i wynoszą przynajmniej 40 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że basen ogrodowy na otwartym powietrzu ma pewne wady. Przede wszystkim wymaga regularnego czyszczenia i dezynfekowania. Niezbędne jest więc posiadanie urządzeń czyszczących, a także specjalistycznych preparatów odkażajacych. W celu podwyższenia temperatury wody warto sięgnąć po solarne systemy grzewcze. Aby zabezpieczyć nieckę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, zalecane jest zadaszenie basenu lub przykrycie niecki dobrze przylegającą osłoną.

Funkcjonalna zabudowa

Zadaszenie np. w postaci drewnianej zabudowy to znakomity sposób na zwiększenie funkcjonalności basenu. Przeszklona konstrukcja wyposażona w system przesuwnych drzwi umożliwia całkowite osłonięcie lub zasłonięcie bocznych ścian. Dzięki temu sezon kąpielowy może zostać wydłużony i obejmować nie tylko lato, ale również wiosnę i jesień. Przy zastosowaniu systemu ogrzewania wody możliwe jest kąpanie się w basenie przez cały rok.

Szukając firm zajmujących się wykonywaniem drewnianej zabudowy basenów, warto wejść na stronę walkways4u.com, gdzie znaleźć można wiele interesujących informacji na temat tego rodzaju konstrukcji. Wydaje się, że budowa ogrodowego basenu z dachem to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od otwartej niecki zasłanianej roletą lub żaluzją. Nowoczesna konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów jest nie tylko funkcjonalna, ale również efektowna i trwała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 16 =